Wpis z mikrobloga

Dla porównania: przez pół roku przyjmowania wniosków na bk2% podpisano ponad 90k umów (były podpisywane również po zakończeniu programu)

#nieruchomosci

Ile polskich rodzin skorzysta do końca roku z programu wsparcia?

  • <10k 28.4% (33)
  • 10-20k 7.8% (9)
  • 20-30k 4.3% (5)
  • 30-40k 5.2% (6)
  • 40-50k 5.2% (6)
  • >50k 49.1% (57)

Oddanych głosów: 116

  • 32
  • Odpowiedz
@pamareum: o ile w BK2 nie bralem udzialu tak teraz jak tylko ruszy to laduje sie po same kule, biore jedno mieszkanie na siebie, jedno na syna, jedno na tesciowa. Oczywiscie wszystkie raty bede placil sam, z wynajmu okazjonalnego tych inwestycji. Ogolnie polecam kazdemu bo kto sie nie zalapie teraz prawdopodobnie juz nigdy nie kupi mieszkania na wlasnosc
  • Odpowiedz
W lutym i marcu doszło jeszcze 10k pewnie


@pamareum: doszlo dużo dużo więcej bo w listopadzie i grudniu ludzie zmiażdżyli wnioskami banki, brali mieszkania bez jakiejkolwiek wizyty na miejscu budowy czy u dewelopera, po prostu Cokolwiek na telefon, rezerwacja i wniosek. Wtedy był armagedon największy. Ja swoją umowę na BK2 podpisałem dopiero właśnie w marcu.
  • Odpowiedz
wiem, ale też bez przesady. 100k nie przekroczono


@pamareum: zakladasz więc zupełnie nieracjonalny spadek tych słupków w tabelce. Jesli najwiecej wnioskow było w grudniu to ostateczne podpisywania przypadały właśnie na luty i marzec. w te dwa miesiące licząc statystycznie (niech ci będzie) spadki w tej tabelce to na luty i marzec w każdym z tych miesięcy (a szczególnie w lutym) było kilkanaście tysięcy podpisanych.
  • Odpowiedz
@pamareum: Każda rodzina z trójką dzieci w Polsce będzie rozważała darmowe kredo 800k nawet jeśli go nie potrzebuje. Takich rodzin jest ~650k. Myślę że spokojnie 100k umów jest do wzięcia biorąc pod uwagę że napędzi to też fomo singli.
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer: nie ma się co im dziwić. A w praktyce to będzie wyglądało tak, że rodzina 2+3 mająca kurnik w wojewódzkim o wartości 1 mln sprzedaje go i kupuje dom za 1,5 mln, więc bierze 600k na 0%, a 100k sobie zostawia?
  • Odpowiedz
@pamareum: Moim zdaniem to będzie raczej mieszkanie nadal w tym co mają plus dobrania pewniaczka inwestycyjnego w wojewódzkim żeby dzieci miały zamiast stancji studenckiej.
Ewentualnie kupno domu i skierowanie dotychczasowego mieszkania na wynajem/pod dzieci.

W każdym razie zwiększenie popytu na zakupy, bez zwiększenia podaży sprzedawanych lokali z posiadanej przez nich puli rynku wtórnego.

Pamiętajmy że rodzina z trójką ma silną zachętę do zapewnienia sobie więcej niż jednego lokum żeby potem nie
  • Odpowiedz