Wpis z mikrobloga

Jedną z moich ulubionych #teoriespiskowe jest to że atak na Volt Centertel #pdk to była akcja przeprowadzona przez USA w celu wkroczenia do Iraku i pozyskiwania ropy.

Już pomijając to że wieże się w ogóle zawaliły od uderzenia samolotem to zrobiły to idealnie jakby było to kontrolowane wyburzenie (są materiały jak strażacy mówią na gorąco że słyszeli cykliczne wybuchy). Ale to nic może tak właśnie się zawalają takie wieże, dla mnie największym argumentem za prawdziwością tej teorii jest wyburzenie innego budynku z kompleksu #wtc bo niby groził zawaleniem i zniszczeniem kolejnych. Przecież takie akcje trzeba przygotować, wyliczyć ilość i rozmieszczenie ładunków, tego się nie robi w dwie godziny. A wyglądało to tak jakby było to już wczesniej zaplanowane. Teorie są takie że tam było jakieś złoto i wywieźli je i zawalili budynek. Nie wiem w sumie na czym miałby polegać przekręt wywożenia złota?

Dodatkowo fakt że w pentagon uderzył samolot nie jest zarejestrowany na żadnym materiale video. Dostępne są dosłownie 4 klatki z budki szlabanowej i jak dla mnie wygląda bardziej na rakiete.

Są jeszcze wątki takie jak to że tego dnia jacyś wysoko postawieni właściciele firm pracujący w wieżach nie pojawili się w pracy tak jakby ktoś dał im cynk, ale to trudne do zweryfikowania. Nie mówię że ślepo wierzę że to #usa zrobiło #zamach na siebie samych żeby wytoczyć #wojna ale na bank niekoniecznie wszystko jest w tym przypadku takie oczywiste. #schizofrenia
  • 16
  • Odpowiedz
WTC7 - oficjalnie - zawalił się sam


@czykoniemnieslysza: nope. Służby (straż bądź policja, nie pamiętam teraz) na bieżąco mówiły, że budynek WTC7 został wyburzony, bo stwarzał zagrożenie. Przygotowanie takiego budynku do wyburzenia to ok. 2 tyg roboty. Także ten...
  • Odpowiedz
@johnblaze12345:

Od lat oficjalna wersja jest taka, że WTC7 sam się zawalił. Skąd masz info, że został wyburzony? Pierwsze słyszę.

Around 3:30 pm FDNY Chief Daniel A. Nigro decided to halt rescue operations, surface removal, and searches along the surface of the debris near 7 World Trade Center and evacuate the area due to concerns for the safety of personnel.[89] At 5:20:33 pm EDT on September 11, 2001, 7 World Trade
  • Odpowiedz
Służby (straż bądź policja, nie pamiętam teraz) na bieżąco mówiły, że budynek WTC7 został wyburzony, bo stwarzał zagrożenie.


@johnblaze12345: Przed chwilą pisałeś, że oficjalnie został wyburzony. Nie, oficjalnie zawalił się sam. Jeśli zajmujesz się teoriami spiskowymi, które pewnie są w dużej mierze prawdziwe - tu się zgadzam, bądź rzetelny.
  • Odpowiedz
@johnblaze12345: Nie, wszystkie OFICJALNE źródła mówią, że Silverstein mówiąc "pull" miał na myśli wycofanie straży pożarnej, żeby nie ryzykować że zginą kolejni strażacy. Czyli OFICJALNA wersja od początku głosi, że budynek sam się zawalił. Koniec dyskusji.
  • Odpowiedz
@FrancisKonois: polecam zgłębić temat WTC nuclear demolition, oraz przekopać się w źródłach archiwalnych odnośnie projektowania wysokościowców w USA. Wymogiem prawa budowlanego było nie tylko budowa i użytkowanie, ale też sposób rozbiórki. I co ciekawe WTC miały być wyburzone o fundamtów kierując wektor wybuchu pionowo, gdzie sama czapa budynku (ostatnie kilkanaście pięter) miało być nienaruszone. Przez co góra budynku zawalała pionowo w dół niższe piętra. Akurat tak na wysokości jak uderzały samoloty.
  • Odpowiedz
@SoplicaTadeusz: może po prstu chcieli wojny z kimś i szukali pretekstu, żeby nakręcić gospodarke i firmy produkujące sprzet mogły zarobić. nie wiem nie znam się. Może żeby bardziej inwigilować społeczenstwo pod pretekstem walki z terroryzmem. Kij to wie. Ale co ja tam wiem, ziemia jest płaska to bank ; )
  • Odpowiedz