Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że ukraińska propaganda się tak skutecznie rozprzestrzeniła, że potrafi działać całe wieki wstecz? Nawet już całe pieśni zmieniają:

Hej, hej, hej Sokoły

Omijajcie góry, lasy, doły

Dzwoń, dzwoń, dzwoń dzwoneczku

Mój stepowy, dzwoń, dzwoń, dzwoń


Pięknych dziewcząt jest nie mało

Lecz najwięcej w Ukrainie

Tam me serce pozostało

Przy kochanej mej dziewczynie


#ukraina #wojna #bekazprawakow #polska #neuropa #pdk
Kryspin013 - Wiedzieliście, że ukraińska propaganda się tak skutecznie  rozprzestrzen...

źródło: Screenshot 2024-04-26 at 07-57-19 Sikorski Putin może skończyć wojnę w Ukrainie w pięć minut

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Kryspin013: kiedyś przeszukałem pod tym kątem tekst Ogniem i Mieczem. Z tego co pamiętam, "na Ukrainie" padło kilkanaście razy - głównie u narratora, "w Ukrainie" dwa - w obu przypadkach w wypowiedzi samego Zagłoby, który chyba wiedział, co mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Kryspin013 w tej piosence są obie formy. Obie są ok, czasem lepiej pasuje brzmieniowo jedna a czasem druga. Idioci z lewa i z prawa trzepią się do używania jednej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013 w tej piosence są obie formy. Obie są ok, czasem lepiej pasuje brzmieniowo jedna a czasem druga. Idioci z lewa i z prawa trzepią się do używania jednej.


@jast: ja to głównie widzę konserwy piszące gotujące się jak ktoś użyje stwierdzenia z "w".
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Fajnokremlacy nie przyjmują do wiadomości, że forma "w Ukrainie" funkcjonuje w naszym języku od lat. I o ile zgadzam się, że zmiany formy "na" na formę "w" w celu poparcia Ukrainy to głupota, o tyle nie zmienia to faktu, że obie te formy są poprawne i forma "w" wcale nie powstała w 2022 roku.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013 spoko, w Polsce nie dostrzeganie zidiocenia własnego plemienia jest normalne


@jast: jakiego własnego plemienia? Zdaje sobie sprawę, że są osoby, które specjalnie publicznie używają "w" ze względów politycznych. Tylko co to zmienia? Obie formy są poprawne i plucie się o to, ze "w" jest nie po polsku jest po prostu głupie xD
  • Odpowiedz