Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dostałem dwie propozycje pracy. Jedna w tej samej spółce w której niedawno zakończyłem staż, z tym że zakres obowiązków znacznie inny niż ten który miałem na stażu, ale też odpowiadający mi (głównie klepanie excela i praca na liczbach), no i zdobyłbym doświadczenie w czymś nowym.
Druga opcja to inna spółka z tej samej grupy, ale praca też w tym samym oddziale, z plusów to praca byłaby zgodna z kierunkiem studiów który ukończyłem, także w sumie bardziej związana z tym czym się zajmowałem na stażu, zakres obowiązków też trochę bardziej zróżnicowany niż w przypadku pierwszej opcji, na tym stanowisku raczej częściej będę współpracował z działem w którym miałem staż. Z minusów to jest to praca jest na zastępstwo, ale do końca przyszłego roku i z tego co słyszałem z różnych źródeł to bardzo możliwe że osoba, którą zastępuje nie wróci już tam do pracy, a nawet jak wróci to pewnie jest szansa na załapanie się na inne stanowisko w spółce/zakładzie, a nawet jak nie to zawsze łatwiej mi będzie znaleźć prace gdzie indziej wraz ze wzrostem doświadczenia. Wymagania finansowe miałem takie same na oba stanowiska, benefity też są takie same. Spółka z pierwszej oferty jest większa (i bogatsza), ale druga spółka to też jest duża firma. Którą ofertę wybrać? Ja skłaniam się raczej do tej drugiej, chociaż pierwsza też ma plusy.

#praca #pracbaza #korposwiat #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Która opcja lepsza?

  • Pierwsza 44.4% (16)
  • Druga 55.6% (20)

Oddanych głosów: 36

  • 2
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @epicentrum_chaosu: Pierwsza oferta to inny dział, ale ta sama spółka w której miałem staż. Fakt, w przypadku drugiej opcji jak osoba którą zastępuje wróci to mi na tym stanowisku podziękują, tyle że nawet miałem okazje wcześniej poznać część osób z tego działu/tej spółki, okres próbny trwa 3 miesiące.

  • Odpowiedz