Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,

Potrzebuję stworzyć stronę/aplikację w Django i chciałem zorientować się jaki może być orientacyjny koszt takiej aplikacji. Przewidywane funkcjonalności:

- Posty tworzone przez API (np zawierające tytuł, krótki opis (na stronę główną) i treść artykułu, tag)
- Używanie htmx+channels, żeby nowe posty pojawiały się na bieżąco użytkownikom na stronie stronie głównej
- Możliwość filtrowania postów po wybranych tagach
- Logowanie użytkownika oauth z użyciem google i discord
- Komentowanie wpisów
- Panel użytkownika do zarządzania śledzonymi tagami
- Powiadomienia, jeśli pojawi się wiadomość z nowego tagu
- Połączenie tego z jakimś frontend i np DaisyUI

Nie mam zupełnie pojęcia jakiego rzędu jest to koszt i czas wymagany na utworzenie takiego serwisu/aplikacji. Mam niewielkie doświadczenie z python ale zupełny brak czasu przez swoją podstawową pracę niezwiązaną z programowaniem.

Jak ktoś byłby zainteresowany to może zostawić namiary to pewnie później będę się kontaktował. :-)

Dzięki za pomoc!

#programowanie #python #django



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
Czemu z góry narzucasz technologię wykonania jak tak na prawdę w gestii twojego zainteresowania powinny być tylko funkcjonalności?
  • Odpowiedz
@dr3vil: bo później będzie musiał to utrzymywać

@mirko_anonim za mało informacji, pod "Połączenie tego z jakimś frontend" może kryć się bardzo dużo. no i kwestia skali, na ile to ma być użytkowników? na 100, na 100 tys?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @dr3vil to technologia, którą chociaż trochę rozumiem więc jakieś minimalne poprawki zmiany będę pewnie mógł wprowadzić samemu

@zmarnowany_czas nie coś zupełnie niezwiązanego z wykopem

@LubieSzaszylkiZLublina ciężko znaleźć coś z htmx byciem cały czas aktualizowanym

@filozof900 Chcę coś prostego, pewnie topbar nazwą strony i może ilością powiadomień i możliwością przejścia do panelu użytkownika. Poza tym reszta to powinny być wyświetlane wpisy jako karty (niezbyt duże), z dwoma przyciskami.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wygląda na coś rzędu miesiąca roboty (gdyby ktoś ci to robił na pełen etat, po godzinach może być dłużej). Wykopowi programiści za mniej niż 15k miesięcznie nie pracują, więc stawka pewnie tego rzędu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim napisz priv, może coś podziałamy. Backend to są 2 - 3 dni roboty. Frontend zależy czy masz przygotowaną / wybraną templatkę. Jeśli chcesz apkę do self hostowania - przygotowane Dockerfile i docker compose to gdzieś z tydzień roboty, kwestia ustalenia detali. Za to co wymieniłem 3k i w górę. Jeśli sam chcesz coś grzebać to mogę zaproponować konsultacje, ale musielibyśmy się porozumieć i ustalić zakres.
  • Odpowiedz