Wpis z mikrobloga

#karachan #pytanie

Mam pytanie odnośnie słynnego karachan'a - mianowicie napotkałam się na istnienie tej strony dzisiaj na jakimś randomowym fillmiku na youtubie, i bez głębszego zastanawiania się weszłam na nią od razu, po czym wyskoczył mi dobrze znany komunikat o tym że mój adres IP został zapisany i zostanie przekazany do "stosownych organów", itd... Nawet jeśli to żart, to nie mam ochoty mieć żadnych problemów z policją (mam 15 lat) a szukając konkretnej odpowiedzi na ten temat, połowa ludzi mówi że to zwykły troll, druga połowa powiada że osoby które tam weszły miały wizytę od policji która przeszukała im komputer/pod ich adres zamieszkania zostały zamawiane klamki w hurtowych ilościach xD? Tak czy inaczej nie mam pojęcia kto mówi prawdę. Większość postów jest z 2015 roku lub wcześniej, a podobno w 2017 strona stała się Honeypot'em (chyba każdy wie co to znaczy i nie muszę tłumaczyć) więc nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi która byłaby przynajmniej choć trochę aktualna. Więc pytam - czy na serio mam spodziewać się wizyty od policji? Nie mówiłam o tym jeszcze rodzicom, bo nie mam pojęcia czy to prawda (i nie chcę im zawracać dupy bez powodu), a jestem osobą w #!$%@? naiwną więc łatwo mnie nabrać xD Załóżmy że nawet gdyby policja faktycznie zawitała do mnie, jakie konsekwencje za tym stoją? Do więzienia nie pójdę, bo jestem niepełnoletnia. Jedna osoba mówiła że jeśli masz mniej niż 18 lat to zamiast ciebie zamykają twoich rodziców, ale nawet ja się na to nie nabiorę. Zabraliby mi kompa czy coś? Lub może tylko dysk twardy? Nie wiem czego się spodziewać zadając to pytanie na wykopie w 2024 roku, ale proszę bez jaj i powiedzcie, co wiecie na ten temat. Pozdro :d
  • 16
  • Odpowiedz
@grumbull: raz tam wszedlem, byla policja, przeszukanie pokoju, sprawdzenie legalnosci oprogramowania itp. #!$%@? starym kare 20 tysiecy za nielegalne oprogramowanie. nigdy wiecej tej #!$%@? stronki
  • Odpowiedz
to jest garniec miodu, skończysz w tajnym więzieniu CIA w Berezie Kartuskiej albo w najlepszym wypadku dostaniesz wirtualny areszt domowy

ale w sumie to nawet mi Ciebie nie żal, tak kończą parówy zboczeńcy z wortalu karahan.korg
  • Odpowiedz
@grumbull: no lipa lipa, jak jesteś nieletnia to będzie psycholog w szkole i ewentualnie grzywna dla rodziców.
Jak jesteś grzecznym uczniem to powiedz że to była ciekawość i że nie wiedziałaś.
Dobrze jest pokazać ten filmik, więc zapisz gdzieś link żeby mieć go pod ręką
  • Odpowiedz