Wpis z mikrobloga

Po pięciu latach przerwy wracam na wykop. Potrzebuję miejsca, w którym będę zostawiać ślad.

Po niezbyt zdrowych dziesięciu latach picia, gdzie przez ostatni rok piłam około 2-3 razy w tygodniu do całkowitej odcinki, doszłam do wniosku, że będę liczyć dni, w których jestem trzeźwa.

Ostatni raz byłam pijana w piątek. Nie myślałam, że jest ze mną tak źle, że będę potrzebować uzewnętrznienia.
Mam kryzys, jednak w sklepie kupiłam sok pomarańczowy. Oby przetrwać do jutra.

#alkoholizm
  • 24
  • Odpowiedz
Po niezbyt zdrowych dziesięciu latach picia, gdzie przez ostatni rok piłam około 2-3 razy w tygodniu do całkowitej odcinki


@Zosia_Samosia123: I Ty nazywasz to niezbyt zdrowych? Po takiej intensywności picia jestem pewny, że bez pomocy z zewnątrz (terapia, AA) sobie nie poradzisz
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: masz rację - użyłam tu zbyt delikatnego słowa. Już kiedyś myślałam o terapii, jednak niekoniecznie AA a u terapeuty od uzależnień. O ile jestem tutaj anonimowa, o tyle byłabym się, w przypadku spotkań z ludźmi, że mój problem wyjdzie gdzieś dalej. Moje życie zawodowe to praca, gdzie znam masę ludzi i byłby to strzał w kolano. Tak myślę.
  • Odpowiedz
@Zosia_Samosia123: zrób sobie zestaw pogłębionych badań to się okaże, że z tym zdrowiem fizycznym to już tak nie do końca, alko wyniszcza organizm powoli, ale skutecznie. Jeśli opinia ludzi jest dla Ciebie tak ważna, to może rzeczywiście wart przestać pić. Picie samo w sobie powinno Ci uwłaczać, a nie czyjaś wiedza na ten temat. Pamiętaj, że u podstawy alkoholizmu praktycznie zawsze leży jakiś problem emocjonalny. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@Zosia_Samosia123 idź na terapię dzienna. Świetna sprawa. Zajęcia od pon do pt przez 6 tygodni. Dostajesz L4 od psychiatry. Niczym się nie przejmujesz oprócz 'zadan domowych'. Rozmowa z innymi ludźmi którzy przechodzą przez to samo bardzo pomaga. Polecam
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Zosia_Samosia123 Nie dasz rady na samym dupościsku i liczeniu dni. Skoro opinia innych ludzi na twój temat jest dla ciebie ważniejsza od własnego zdrowia i wolisz pozwolić rozwijać się chorobie to czarno to widzę, ale powodzenia.
  • Odpowiedz