Wpis z mikrobloga

Taka luźna ankieta odnośnie wyboru auta, biję się z myślami już ze 3 miesiące co wybrać. Raz jestem zdecydowany na nową tesle 3 ale ilość wad tego rozwiązania skutecznie mnie zniechęca (brak gniazdka w garażu, czasami lubię sobie pojechać do włoch bez celu i zrobić w dwa dni 1500km).
Potem wjeżdża przedliftowy Stinger który wad nie ma, ma niedociągnięcia jak spalanie w mieście na poziomie 16 litrów i ogólnie rozmiar, dla jednego wada dla drugiego zaleta.
No i na koniec formentor który najbardziej mnie przekonuje mimo kupy wad zaczynając od przycisków klimy bez podświetlenia aż do tego że to SUV, ładny ale SUV.

Rozważałem też giulie cztery sery veloce, stelvio czy bmw m340i

Co byście wybrali do 30 tys CHF, z garażu/salonu żeby była gwarancja na rok?

I tak wybiorę to co mi się podoba ale jestem ciekaw czy te 3.3 litra odstraszają tylko mnie jeśli chodzi o jazde wokół komina.

#motoryzacja #auta
openordie - Taka luźna ankieta odnośnie wyboru auta, biję się z myślami już ze 3 mies...

źródło: 1000012396

Pobierz

Co byście wybrali

  • stinger GT 3.3 370km 55.1% (27)
  • formentor vz 2.0 310km 24.5% (12)
  • inne 20.4% (10)

Oddanych głosów: 49

  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@Ave2 z testów które oglądałem wynika że różnica to jakieś 4l w mieście przy takiej samej dynamice i przyspieszeniu poniżej 5s do pierwszej setki.

A że móje obecne auto spala 6l to już w ogóle zaczyna boleć.
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztan00 na giulie chorowałem przez ostatni rok do póki się nią nie przejechałem.
Jest niewygodna, słupek B zasłania mi widok w bok, ma słabe światła (no za takie pieniądze zwykły ksenon to żart). Za bardzo bym się męczył w aucie które od pierwszej sekundy mnie irytowało czyli już po otwarciu drzwi i zobaczeniu tej szpary która ma służyć jako wejście.
  • Odpowiedz
  • 0
@bbr555 nie mam uprzedzeń do praktycznie żadnych aut, mam otwarty umysł w tej sprawie.
Miałem lagunę, audi, vw, citroena, mazdę i teraz bmw - mam #!$%@? w wojenki.

A teraz rozważam auta każdego segmentu chyba, może być stinger, może być x5, seria 3/4 może być coś pokroju golfa gti czy hiunaya i30n.
Ma być benzyna z dobrym automatem i więcej kuni niż teraz mam czyli 280+.
  • Odpowiedz
@open_or_die: to nie kwestia wojenki. Cupra wygląda jak guano, ale jest vagiem. Wsiadasz, jedziesz, zmieniasz olej. Nawet jak się coś #!$%@?, to naprawią i jedziesz dalej. Kia to koreańskie dziadostwo. Zrobione typowo po azjatycku. Polskie serwisy to już w ogóle jakiś żart. Stary, miałeś renuara, cytrynę i bmw czy coś od vaga i nie widzisz różnicy jak to jest spasowane, poskładane i z czego?
  • Odpowiedz
  • 0
@bbr555 no widzę że stinger jest wykonany lepiej niż nie jedna klasa premium, nie ma samych ekranów i ma zajebisty silnik z zajebistą skrzynią, aluminium zamiast piano black i w uj bogate wyposażenie które w "klasie premium" zaczyna się od 300 tys zł z taką mocą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kia rozbiła bank prezentując tak ponadprzeciętne auto, każdy zachwala i jedyna wada która jest wytykana to hamulce które
  • Odpowiedz
@open_or_die: no ja tam mam stereotypowe doświadczenia z małymi wyjątkami. A te stereotypy też nie biorą sie znikąd. Zapytałeś, odpowiadam. Kupisz co uznasz za stosowne, bo to w końcu twoja zabawka nie moja. Cokolwiek kupisz, mam nadzieję że będzie służyć długo i bezproblemowo. I że zawsze bezpiecznie dojedziesz do celu.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Ja miałem podobną rozkminę, między fermentorem i poliftowej stingerce. Jeżdżę od roku Stingerką i jestem zajebiście zadowolony. Masz pytania to wal śmiało. Januszy od "bo to kia" nie słuchaj, bo ten silnik to nie kosiarka z którą te biedaki miały maksymalnie styczność i projekt samochodu też nie azjatycki tylko aryjski.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Nic mnie nie irytuje, nic mi nie brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) przedlift ma chyba to wkurzające, że czujniki parkowania z przodu nie załączają się automatycznie, trzeba wcisnąć przycisk (tak mi się wydaje, zwróć na to ewentualnie uwagę). Przy cofaniu załączają się tyły z automatu. No i poliftowy ma inny ekran i nie wiem jakie tam różnice w systemie są, ale ogólnie carplay/auto na kabel. Ludzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Daronk teraz mam mocnego diesla więc przyspieszenie mnie nie ruszy.

Ja biorę (jeśli już) czerwonego stingera i praktycznie wszystkie mają szyberdach, a czytałem że potrafi trzeszczeć ale nie z takimi rzeczami sobie radziłem. Skrzynia działa jak w bmw, zawsze przełącza się tryb comfort ale mi to nie przeszkadza bo i tak jeżdżę po Szwajcarii to nie mam gdzie przycisnąć. Czujniki działają jak w bmw.

Ogólnie czuje że nie będzie się ciężko przestawić
  • Odpowiedz