Wpis z mikrobloga

Alternator mi się kończy, ale swoje wysłużył bo prawie 170.000km

Myślałem o regeneracji ale zakład który się tym zajmuje w mojej miescinie nie jest w stanie określić kosztu bo nie wiadomo co trzeba będzie regenerować i w jakim jest stanie (co rozumiem).

No i moje pytanie czy Wy przy koszcie nowego alternatora 550 albo 700zł (nie wiem czy mam wersję 105A czy 120A) warto bawić się w regenerację czy po prostu zainwestować i kupić nowy zwłaszcza że 170.000km na alternatorze to chyba trochę go zużyło:P

Czy dobrze zregenerowany alternator to właściwie jak nówka?

Regenerował ktoś ostatnio alternator i pochwali się kosztem?

Auto Fiat Grande Punto

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
@Joxek: Regenerowałem raz alternator, tak kompletnie, wyszło jakieś 500 zł z robocizną.
Niecałe 1,5 roku później padło sprzęgło w alternatorze, gwarancja na regenerację była tylko na rok. I cyk kolejne 150 zł xD.
Także chyba lepiej nie bawić się w półśrodki, tylko wrzucić nowy. Ch*j wie jak ta regeneracja wygląda w sumie.
  • Odpowiedz
@Joxek: jeśli to tylko kwestia wytartych szczotek albo uwalonych diod no to zdecydowanie warto regenerować, koszt nie powinien być duży.

Co do nowego - pytanie czy te 500 i 700zł to za jakiś markowy produkt zbliżony do OEM czy chińska taniocha.
  • Odpowiedz
@Joxek: jak zregenerujesz to masz gwarancję tego, że ktoś to widział na oczy i sprawdzał, przy zamiennikach nie masz tej gwarancji, może być wadliwe. No i na samą regeneracje dostajesz gwarancję
Kupno nowego to imho ma sens jak samemu to zrobisz, wtedy nie płacisz za robociznę. zależy jeszcze jak kosztowo to wychodzi.
  • Odpowiedz
Alternator mi się kończy, ale swoje wysłużył bo prawie 170.000km


@Joxek: Ale co się w nim kończy?

Zasadniczo kończenie się alternatora to kwestia wymiany szczotek - często w alternatorach to jest jeden, tani element (szczotki+regulator napięcia), który się często da wymienić nawet na samochodzie.

Ewentualnie wymiana dwóch łożysk (tu już trzeba alternator wyjąć), przy okazji wydmucha się wszystkie liście i inne padłe robale które przez te lata do niego wpadły.

Awarie
  • Odpowiedz
@Joxek regenerowalem dwa razy w przeciągu 3 lat, koszt w sumie 1000zl, nowy Denso 150A 600zl
Jak nie wyjmujesz sam, jak ja, bo nie mam gdzie zbytnio to warsztat bierze 200-250zl za samo wyjęcie, włożenie, gdzie u mnie jest w miarę spoko dostęp.
  • Odpowiedz
@Joxek: znajdź warsztat który robi tylko alternatory i rozruszniki. W takich miejscach regeneracja często polega na tym że wkładają ci zregenerowany praktycznie od ręki, a twój biorą sobie do regeneracji. Jak dobry warsztat to wolałbym zregenerować niż kupować chiński zamiennik
  • Odpowiedz