Wpis z mikrobloga

No i co tam Kosiniak-Kamysz teraz nie wyklucza łapanek Ukraińców i deportacji? xD Jeszcze się utworzą się jakieś polskie freikorpsy, co będą ochotniczo wyłapywać Saszki na zakładach produkcyjnych i pod sklepami monopolowymi xD

W sumie to bardzo smutne jest, bo ci ludzie chcą po prostu żyć, z drugiej niestety, ale jeśli Ukraina chce przetrwać, to potrzebuje potencjału ludzkiego. A to jest też ważne w kontekście bezpieczeństwa Polski. Ukraina walczy = Rosja jest daleko.

A więc w sumie nie zdziwię się, jeśli w kryzysowej sytuacji do tych deportacji dojdzie. Bo Państwo Polskie chce bezpieczeństwa i będzie ludzi do walki musiało podsyłać, skoro ma na miejscu obywateli Ukrainy.

#polityka #ukraina #wojna #heheszki
  • 12
  • Odpowiedz
Ukraina chce przetrwać, to potrzebuje potencjału ludzkiego.


@Kopyto96: Ukraina w sensie co? Ziemia, której resztki wykupią niemaszki albo amerykańce pod fabryki smrodu i importują sobie Filipińczyków do pracy jak u nas? Naród to ludzie i ich dziedzictwo.
  • Odpowiedz
W sumie to bardzo smutne jest, bo ci ludzie chcą po prostu żyć, z drugiej niestety, ale jeśli Ukraina chce przetrwać, to potrzebuje potencjału ludzkiego.


@Kopyto96: a co takiego biednego Saszke z zakładu obchodzi Ukraina? Ma ginąć w okopie żeby oligarchowie nie potracili swoich majątków? To już nawet w średniowieczu było lepiej, bo chłopi na wojnę nie szli, tylko o wojsko dbali ci, którzy najwięcej mogli stracić w wyniku wojny i
  • Odpowiedz
  • 0
@bart40404: No tragiczne, ale jakby tak 100k ukrainskiego chłopa z Polski trafiło na przeszkolenie i na front, to duże wsparcie dla broniącej się Ukrainy i szanse dla nas na trzymanie Rosji z dala jeszcze jakiś czas, dopóki mądre głowy na zachodzie czegoś nie wymyślą XD
  • Odpowiedz
@Kopyto96: można nie lubić pana Kamysza ale tutaj mega dobry ruch, napewno znajdzie sie sporo chętnych do informowania gdzie przebywają ukry i ewentualnie robienia zatrzymań obywatelskich
  • Odpowiedz
napewno znajdzie sie sporo chętnych do informowania gdzie przebywają ukry i ewentualnie robienia zatrzymań obywatelskich


@TS_X9: To prawda, idiotów nie brakuje. Na jakiej podstawie chcesz rozpocząć zatrzymanie obywatelskie? Na podstawie aktywnego łamania jakiego prawa? Bo nie wiem czy wiesz ale posiadanie obywatelstwa ukraińskiego nie jest w Polsce póki co przestępstwem
  • Odpowiedz
@auto-bot: ale to może się zmienić i bardzo chętnie, jeżeli oczywiście Polska zdecyduje się współdziałać z Kijowem w sprawie przymusowego wysyłania Ukraińców to pewnie będzie wielu chętnych pomóc. Silna Ukraina jest przecież w polskim interesie więc my tylko chcemy wzmacniac ukrainska armię.
  • Odpowiedz
Silna Ukraina jest przecież w polskim interesie


@TS_X9: A to nie wiem co za założenie. Nigdy tego nie słyszałem i sam też uważam odwrotnie. Wg mnie w polskim interesie jest jako tako stabilna Ukraina a silna może być dla nas problemem
  • Odpowiedz