Wpis z mikrobloga

#excel Czy istnieje sposób, aby w jednej kolumnie w jednym arkuszu ustawić odwołanie się do drugiego arkuszu i porównywało czy X pole się zmieniło. Przykład Arkusz 1 ma w Polu "A" uzupełnioną wartość 1, Arkusz 2 ma w Polu "B" uzupełnioną wartość 2. Więc jeśli się róznią to podstawia się wartość "FAŁSZ" i obok tego wyświetla się komunikat/napis co się zmieniło (to obstawiam, będzie można zdefiniowac samemu). Power Query czy jakieś funkcje w excelu? Zalezy mi na jak najwiekszej automatyzacji, bo pliki są w tym samym formacie i bardzo podobnymi danymi. #pytanie #pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@CherryJerry: A sprawdz czy jak usuniesz ten drugi plik źródłowy, zrobisz nowy z tą samą nazwą to czy formuła będzie działac. Bo nie mam jak teraz sprawdzic bo plik mam w pracy na lapku a na swoim PC nie mam excela
  • Odpowiedz
Ja to "w locie" testowałem bez zapisywania. Ale jak skasujesz ten drugi plik, to pierwszy wyrzuci błąd z zewnętrznym arkuszem. Jak ponownie utworzysz drugi plik, to powinno znowu działać. Zewnętrzne odniesienia się nie rozwalają z automatu.
  • Odpowiedz