Wpis z mikrobloga

Dla mnie to jest niezrozumiałe, że kurnik w Zawierciu jest wciąż dopuszczany do rozgrywek ligowych. Ani to się dobrze ogląda, beznadziejnie ustawiona kamera, ścisk i nie ma seta gdy piłka nie dotknie sufitu.

#siatkowka
  • 10
  • Odpowiedz
@Bardamu: Zawiercie nie jest pierwszym zespołem, który ma problemy z halą. Przez lata Radom woził się jak turecki sprzedawca dywanów. Stara Urania może mała nie byla, ale za to miała dziurawy dach. O ten pomyłce w Wieluniu już nie wspomnę.
Wracając do Zawiercia, owszem hala marna, ale klub przynajmniej zacny. Wykluczanie takiego zespołu tylko dlatego, że ma średnie warunki do grania jest moim zdaniem słabym pomysłem. Inna bajka, że Bednaruk coś
  • Odpowiedz
  • 0
@groman43: Akurat w okolicach Zawiercia jest tyle hal, że kibice po prostu zamiast 5 mieliby 15 kilometrów do przejechania. To nie Olsztyn. A ladowanie po sufitach kilka razy na set to jest patologia i wypacza wyniki i sportową rywalizację.
  • Odpowiedz
@Bardamu: Warta jest dopuszczona bo Liga co sezon warunkowo przymyka na to oko.
Poza aspektami wizualno-sportowymi mnie zastanawia jak to jest że obiekt który nominalnie był wybudowany na 700 miejsc siedzących teraz mieści 1500.
Są takie sprawy jak wydajności ciągów ewakuacyjnych, tematu wentylacji i innych przepisów p.poż. Czy ktoś się pod tym podpisał po 2x zwiększeniu pojemności obiektu. ¯\(ツ)/¯

Poza tym trzeba przywyknąć, są jakieś obietnice nowej hali ale realnie to
  • Odpowiedz
@groman43: dawanie przykładów Olsztyna czy Radomia a to takie 2/10. Samorządy ww. miast coś robiły w tym temacie i finalnie są zajebiste hale.
W Zawierciu póki co mają jakaś wizualizacje hali - i to zrobioną bo były wybory samorządowe. Z tego etapu do finalnej hali to jest minimum 2 lata - wiem bo w branży budowalne jestem obcykany.
Miasto Zawiercie póki co ma lekko wyj3bane na halę.
  • Odpowiedz
@Bardamu: No tak, tylko jeśli na Zawierci wymusi się granie na normalnej hali, to pozostałe kluby (chyba tylko Lwów gra obecnie w kurniku) również będą musiały się tego trzymać. Z jednej strony spoko, z drugiej biorąc po uwagę że kluby same są odpowiedzialne za zarządzanie Plusligą, niewykonalne.

@Ice_Glaze Może miasto ma gdzieś halę, ale to nie wina klubu.
  • Odpowiedz
Z tego etapu do finalnej hali to jest minimum 2 lata - wiem bo w branży budowalne jestem obcykany.

Miasto Zawiercie póki co ma lekko wyj3bane na halę.


@Ice_Glaze: Pod warunkiem że mają już jakiś PZP żeby ruszyć z pozwoleniem na budowę. Bo zakładam że działkę już mają wybraną? :D
Jeśli nie zaczęli jeszcze papierologii to może zejść i 4 lata :)
Z ciekawości, co robisz w budowlance?
  • Odpowiedz
@banan5005: w tym przypadku inwestorem jest miasto wiec problemu z gruntem nie będzie. Proponowany termin 2 lata to jest cos co opiera się o abstrakcje ale może w wyjątkowych sytuacjach było by realne? Tzn byłoby realne jeśli hala byłaby robiona od A do Z przez prywatny sektor. Jeśli dojdą jakieś próby współfinansowania z rządem czy UE to tak jak piszesz możemy realnie mówić o 4 latach w górę. Idealnie pod następne
  • Odpowiedz