Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy przedsiębiorcy mogą stosować takie klauzule w swoich „regulaminach” na znanym portalu aukcyjnym?
Jeżeli się nie mylę to mam prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni z pewnymi wyjątkami jak np. produkty higieniczne, personalizowane itd.
Lampka wewnętrzna w aucie chyba do takich nie należy, a na zdjęciach wizualnie wyglądała po prostu lepiej i wolę poszukać innej.
No ma w sobie elektronikę, ale to też raczej nie jest typowa część elektroniczna. A tu chodzi o stan obudowy. Nawet nie była zakładana, oczywiście jest używana, z demontażu.
Zdarzyło mi się już, że po prostu coś mi nie pasowało wizualnie czy ogólnie źle dopasowane do auta i normalnie sprzedawcy akceptowali zwrot. Oczywiście tu mówię bez żadnego januszowania jak podmianki części czy ich testowanie „za darmo”.
Czytałem politykę zwrotów Allegro i tam takich zapisów nie ma.
Wołam @allegro_pl
Liczę na Waszą pomoc.
#prawo #prawokonsumenckie #allegro #ecommerce #przepisy
oscillatorxx - Cześć Mirki, czy przedsiębiorcy mogą stosować takie klauzule w swoich ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@oscillatorxx: mogą , jak sobie wyobrażasz zwrot używanych słuchawek dousznych? albo używanego trymera? , chciałbyś dostać taki sprzęt z miodem po kimś kto się rozmyślił po kilkunastu dniach ?
  • Odpowiedz
@sailor_73 a czytałeś uważnie co napisałem? Produkty higieniczne jak te co wymieniłeś nie podlegają odstąpieniu od umowy i tu się z Tobą zgadzam. Lampka oświetlenia wnętrza nie jest produktem higienicznym.
  • Odpowiedz
@oscillatorxx: włąściwie wszystkie te akapity to klauzule niedozwolone. patrząc na błędy ortograficzne to strzelam, że to jakiś konkretny janusz, który jest oderwany od rzeczywistości przepisowo-konsumenckiej i żyje jeszcze gdzieś w latach 90-tych ;)
  • Odpowiedz
@oscillatorxx: elektronikę można zwracać, te zapisy to klauzula niedozwolona. Natomiast on dobrze pisze, że nie przyjmuje zwrotów "bo mi nie pasuje". Za to musi przyjmować zwroty bez podania przyczyny. Kolejna klauzula to, że musisz zwracać dowód zakupu - nie musisz. Rób zwrot przez allegro i nie wdawaj się w żadne polemiki. Zrób zdjęcie przed zapakowaniem i wideo pakowania, bo widać że to Januszex.
  • Odpowiedz