Wpis z mikrobloga

Mialem dzis 3 etap rekrutacji - rozmowe techniczna. Chyba nie poszlo tak dobrze, bo zamiast zakonczenia rekrutacji zaprosili mnie na 4 etap, a jak zapytalem czy to juz bedzie finalny etap to dostalem odpowiedz ze nie wiadomo... zalezy od CTO. Na poczatku mowili ze u nich jest szybka rekrutacja - 2 spotkania i decyzja.

to nie jest juz przesada? rozmawiam z nimi od poczatku marca

#update https://wykop.pl/wpis/75910255/tl-dr-mialem-2-etapy-rekrutacji-czekam-na-3-ile-cz

wolam tych co mi dobrze podpowiadali w poprzednich pytaniach
@kamillosbombos @bb89

#praca #pracbaza #pracawit #pracait #rekrutacja #programista15k
  • 11
  • Odpowiedz
@gharman: może być jeszcze inna akcja-u nas kandydat wygrał merytokratycznie z kandydatką (test), więc z racji tego musiał mieć jeszcze dogrywkę z jakimś n-3 bo nagle się okazało że "zatrudnij najlepszą osobę" było z gwiazdką (no chyba że ma.wagine to wtedy jednak może być gorsza technicznie, ale punkciki d&i).
  • Odpowiedz
@gharman: zalezy jak bardzo Ci zalezy na pracy, jak srednio to powiedz ze nie masz czasu na niewiadomo ile etapow i mowisz ze po nastepnym ma byc decyzja i elo
  • Odpowiedz
@gharman ja miałem informację od razu ile trwa rekrutacja. Ale jak pierwszy kontakt z mojej strony był w lutym to umowę podpisałem w czerwcu
  • Odpowiedz
  • 0
zalezy jak bardzo Ci zalezy na pracy, jak srednio to powiedz ze nie masz czasu na niewiadomo ile etapow i mowisz ze po nastepnym ma byc decyzja i elo


@bb89: niestety bardzo zalezy, duzo lepsze warunki finansowe, full remote itd.

@Podstarzaly_Mandalorianin powiedzieli mi ze jestem jedynym rozwazanym kandydatem bo to nietypowa rekrutacja gdzie im sie nie spieszy, takze niestety

@Bejro masakra, strasznie dlugo sie czeka w tych rekrutacjach. ja kilka lat
  • Odpowiedz
@gharman heh miałem podobnie, super robota tylko rekrutacja do dupy, musiałem się prosić rekrutera z 10 razy o to żeby ruszył dalej rekrutację, oni byli zainteresowani ale im się nie spieszyło, a to parę dni bez żadnego kontaktu itd. Dopiero jak zagadałem do typa kilka razy na czasie linked in to się wziął za robotę. Ale zeszło mi też parę tygodni
  • Odpowiedz
@gharman: @Podstarzaly_Mandalorianin ja poza HRem miałem mieć 3 etapy. Pierwszy techniczny poszedł spoko, drugi miał być już tak miękko-techniczny, ale był trudniejszy niż pierwszy, mimo wszystko było dobrze i dostałem zaproszenie na finalny etap z managerem.

Spodziewałem się formalności, ale gościu okazał się techniczny i tak mnie przetrzepał z architektury, system design, a nawet protokołów sieciowych jak chyba żaden inny rekruter. Odpadłem na tym etapie "formalności" ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz