Wpis z mikrobloga

Kolegowie, jak dbacie o buty aby wyściółka w środku się nie psuła itd.? Ciągle słyszę że ludziom buty starczają na kilka sezonów, dla mnie to czarna magia. Maks 1 sezon i są do zmiany, bo zgięcia się poprują/odkleją, wyściółka się popsuje albo podeszwa pęknie na zgięciu. I to nie ważne za ile buty kupie, 100, 300, 600 zł, zawsze to samo.
#buty #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor
1. Odpowiedni rozmiar
2. Higiena (jak ci się za bardzo pocą stopy to albo nieodpowiednie obuwie na dane warunki, albo jakieś tandetne skarpetki, albo jakieś problemy zdrowotne)
3. Nie nakładanie tych butów jak są przemoknięte, poczekać aż wyschną dobrze, to samo tyczy się przepoconych butów.
4. Waga, jak ważysz bardzo dużo to większość butów po prostu się rozleci szybciej niż później
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor głównie zadbaj o czystość i suchość przed kolejnym założeniem. Takich materiałów nie natłuszczasz czy nie naoliwisz, ale czystość i suchość pomoże w mechanicznym zużyciu po prostu.

Plus te punkty które wymieniłem w pierwszej odpowiedzi, np. Jeśli buty są za małe czy za duże to też zużyją się szybciejt
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: czyscic mozesz sprezonym powietrzem i mikrofibra, jesli wyjmuja sie wkladki to tez oczywiscie wyciagnij i wyczysc oddzielnie. W zaleznosci co mowi producent, niektore takie buty mozna prac, ale to zalezy od tego jaka jest ich konstrukcja (jakie sa uzyte kleje itd).

Co do dopasowania - wg mnie wiekszosc ludzi zle dopasowuje buty i uwazam ze szansa, ze sa niepoprawnie dopasowane i tak jest spora :)
  • Odpowiedz