Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej kupić domenę internetową ? Może mi ktoś wytłumaczyć czy jeśli kupię domenę to jestem jej właścicielem czy za każdym razem to rynek wtórny i płacę komuś, za dzierżawę i np po roku cena domeny z 50 zł będzie wynosić 1000zl. Mógłby mi jakiś it guy wytłumaczyć jak to działa ? Nie wiem czy home.pl to dobre źródło. Chcę stronke. Nie wiem gdzie zacząć. #internet #webstuff
  • 5
  • Odpowiedz
@bogocz: Jak kupisz jest Twoja, musisz tylko płacić parę dych rocznie za przedłużenie. Jak zapomniesz przedłużyć i wygaśnie to ktoś inny ją może kupić.
  • Odpowiedz
@bogocz: aftermarket polecam mam 80 domen tam. Domene dzierżawisz a nie kupujesz. Opłacasz abonament na dany okres i musisz przedłużyć. Serwisy typu home itd. Często mają promocję na pierwszy rok, za to odbijają w kolejnych. Dodatkowo wolno trwa zmiana dns itd. Bierz na aftermarket.pl
  • Odpowiedz
@bogocz: w home.pl przepłacisz mocno. 200 zł za przedłużenie domeny .pl to zdzierstwo - dla porównania w takim @sohost 70.06 brutto, w OVH podobnie + mają więcej rozszerzeń jeżeli potrzebujesz

Najtaniej chyba w @Hostido_pl i widziałem, że mireczki polecają
  • Odpowiedz
@bogocz: kupując zwracaj uwagę na koszt przedłużenia, pomijaj też takich dostawców domen jak nazwa, home, cyberfolks,
swoje domeny trzymam głównie w seohost.pl, przynajmniej cen co trochę nie podnoszą...

po zakupie domenę zawsze możesz przenieść do innego dostawcy za pomocą kodu authinfo, niestety niektórzy robią z tym spore problemy, każą listy wysyłać pocztą polską...
  • Odpowiedz
niestety niektórzy robią z tym spore problemy, każą listy wysyłać pocztą polską...


@wiesiu2: niektórzy czyli chyba Nazwa.pl i Home.pl tak robili

pomijaj też takich dostawców domen jak nazwa, home, cyberfolks,

Pełna zgoda. Wszystkie firmy w grupy h88 bym omijał szerokim łukiem
  • Odpowiedz