Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu, obiecany ciąg dalszy.

TLDR poprzedniego wpisu:


Jestem od wczoraj na miejscu. TLDR obecnego statusu: O JA #!$%@?Ę. Koniec opisu statusu.

Jest tak. Wcześniej pisałem o kilkunastu rackach. Nie było to prawdą. Racków nie jest kilkanaście, tylko ponad dwieście. Zdjęcie referencyjne jednej z kilku sal - u dołu postu. To jest ta zła wiadomość. Dobrych wiadomości jest natomiast kilka:
- większość z tego sprzętu nigdzie nie będzie relokowana, tylko zwyczajnie trafi na złom, ponieważ jest związana z niewspieranymi już techologiami.
- większość z tego, co zostanie będzie relokowana w jedno miejsce i przez działy pracujące na tym sprzęcie, będzie się to działo poza mną i moim zespołem.
- To, co zostaje na mojej głowie, to już będzie może kilka racków sprzętu, ze dwa razy tyle pojedzie do innej lokalizacji i to będzie ogarniał ktoś stamtąd.
- tak zwana sama góra dała się przekonać że przez te kilka dni, co nam zostały, to co najwyżej możemy zrobić projekt relokacji, który też właśnie robimy. Jakbyśmy się bardzo sprężyli, może ten sprzęt rozkręcimy w tym czasie, nic więcej. Jednak okazało się, że zapewnienie dostępu do sprzętu dla osób spoza tego oddziału da się zrobić. Póki co zdemontujemy sami i przewieziemy tylko kilka klocków, które są niezbędnie potrzebne, więc te do końca tygodnia już będą w nowej lokalizacji.
- przenoszony sprzęt będzie w większości konfigurowany od nowa, do nowych warunków. Kupa roboty, ale się postawi do tego ludzi, zrobią.
I tyle. Czyli roboty będzie w cholerę, ale raz, że rozciągnie się w czasie, a dwa, że stała się przynajmniej ogarnialna. Krótko, bo spadam na niemieckie piwo, jeszcze tylko kilka fotek dorzucę.

#siecikomputerowe #korposwiat jak poprzednio i jeszcze @siedze-na-antresoli: @Creamfields @tasmanz bo prosili
Jarek_P - W nawiązaniu do tego wpisu, obiecany ciąg dalszy.

TLDR poprzedniego wpisu:...

źródło: 20240423_101255

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • 2
Jako ciekawostka: modemwagen :) Każdy z tych wózków jest symulatorem masowego ruchu abonenckiego na 140 portach xDSL naraz. Zwyczajne CPE pozbawione obudowy i na kanapki pomontowane w szeregach po 16 sztuk z okablowaniem, switchami i zasilaczami.
Jarek_P - Jako ciekawostka: modemwagen :) Każdy z tych wózków jest symulatorem masowe...

źródło: 20240423_100021

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
XD te zasilacze w listwach. Ile z nich padło?


@wypokowy_expert: nie mam pojęcia, nie ja te testy prowadziłem. Ale to był jak się spodziewam istotny element testowania - dokładnie odtworzone warunki u abonentów, łącznie z zasilaczami oraz ich awaryjnością. Jak padały, to wymieniali.
  • Odpowiedz
  • 4
@Pan_Slon: niemiecki ordnung. Aż się płakać chce, że tyle dobra pójdzie na złom, pewnie jeszcze z cieżką kasą wydaną za utylizację, zamiast po prostu skreślić z ewidencji i redystrybuować siłami pracowników :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Merlinek: generatory ruchu są, ale jeśli masz usługę opierającą się na fizycznym połączeniu, to nijak inaczej stu połączeń nie zasymulujesz realnie, musisz postawić ścianę modemów.
Do niektórych urządzeń są symulatory wirtualne, ale nie wszystkie testy na tym idzie zrobić.
  • Odpowiedz
  • 1
wez ogarnij na szybko firme do utylizacji i zgarnij to


@Pan_Slon: to nie polsza, tu samo wyrobienie certyfikatu do obrotu takimi rzeczami pewnie wymaga całej masy zgód i papierów. Ale pomysł szanuję :)
  • Odpowiedz
to nie polsza, tu samo wyrobienie certyfikatu do obrotu takimi rzeczami pewnie wymaga całej masy zgód i papierów


@Jarek_P: przesadzasz, niemcy woza swoje smieci tirami do polszy ;) pomysl jeszce, choć modemu xdsl to do utylizacji na 100% ale gpon, switche i listwy racki jak najbardziej zejda ;) moze dasz rade zabrac olt do gpon? testowałbym, zaciekawiła mnie ta technologia ;)
  • Odpowiedz
  • 2
@Retsew: @Pan_Slon oltów na pewno nikt nie będzie likwidował, ten sprzęt jest jak najbardziej w użyciu, na złom pójdzie jakaś przeogromna ilość urządzeń do hostowania XDSLa oraz dziesiątki pustych racków.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P jeden z operatorów w Polsce co ma kolor w nazwie robi teraz czyszczenie kart DSLowych właśnie, bo jak kiedyś było potrzebnych kilka tysięcy kart, to teraz jest potrzebnych kilkadziesiąt na całą strefę, na obszarze 4 powiatów ponad 4 tysiące kart do utylizacji pójdzie ;) także ładnie ładnie.

Jak coś byś miał ciekawego, co wiesz że pójdzie na śmietnik to byłbym chętny jak coś xD
  • Odpowiedz
@Retsew: o ja od jakichś dwóch lat demontuje karty POTS/ISDN, jeszcze 10 lat do tyłu strach było otworzyć stojak żeby przypadkiem jakieś wyładowanie z ubrań nie poszło, a teraz łopatami te karty przewalam, jak niegdyś PCMki albo obecnie ontki na magazynach operatorów popc.
  • Odpowiedz