Wpis z mikrobloga

Z czasem zacząłem rozumieć jakim gównem jest kapitalizm. Ehh, a pomyśleć, że jeszcze 5 lat temu głosowałem na konfederację xD choć ślepym kucem nie byłem, bo już wtedy moje poglądy były centroprawicowe
#antykapitalizm #polityka
  • 22
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Agent007cm obecnie Trzecia Droga, ale to na zasadzie mniejszego zła. Bo kto inny mi zostaje?
PiS, PO? Obie te partie się skompromitowały na przestrzeni lat.
Lewica? Partia mem, która prawa mężczyzn ma gdzieś. + wiele innych zarzutów można im przywalić.
Konfederacja? No litości, wolność to mają napisaną tylko na papierku.

Nie ma partii dla socjalliberała w tym kraju.

W moich poglądach zmieniło się postrzeganie Świata. Świat to jedno wielkie gówno w którym
  • Odpowiedz
@Tratak niewiele do dodania, tak cię dopytywałem czy się cos stało ale brzmi to jak wyprostowanie poglądów z jakichś konfowych ekstremizmów i uproszczeń do empatii względem uciśnionych czy tam po prostu biedniejszych. Więcej pytań nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Baleburg: Zawsze uśmiecham się z lekka pod wąsem, gdy widzę "trzecia droga" jako obecne ugrupowanie polityczne, a nie nacjonalistów - tercetystów. Wszystko zniszczą, libki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Baleburg ale ja znam wszystkie minusy Trzeciej Drogii, nie musisz mi ich wypisywać xD

Po prostu na tle całej reszty, wypadają najmniej źle.

Ale dobra, odbiję piłeczkę. To która partia według Ciebie jest w Polsce najbardziej socjalliberalna? :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@In-Cel ideały warto mieć, ale należy je oddzielić od rzeczywistości. Nie wszystko jest możliwe do wprowadzenia. Co z tego, że mogę być chrześcijańskim anarchistą jak wizja jego urzeczywistnienia jest nieprawdopodobna?

Jestem pragmatyczny, i dążę do tego co realne.
  • Odpowiedz
@Tratak

obecnie Trzecia Droga


czemu nie Razem?

socjalliberała


przecież socjaliberałowie to właśnie NL i Wiosna, chyba mylisz socjalliberałów z socjaldemokratami, Razem to socjaldemokraci(i nie są wcale skrajni, w zachodniej europie to by była centrolewica, skrajny to był stary PPS, który zresztą nadal istnieje).

W każdym razie to wszystko nadal zawsze wszystko kapitalizm, od którego ludzkość musi odejść ale Razem przydaje się do przesuwania okna Overtona w naszym turbokapitalistycznym kraju.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: No ale to marginalna partia, ostatnim dużym ruchem prezentującym coś podobnego była chyba Samoobrona, liczyłem że Agrounia przekształci się w tego typu formację ale płonne były moje nadzieje.

Swoją drogą dobrze że przerzuciłeś się z pisania o rapie na pisanie o polityce.
  • Odpowiedz
@Kaktus80: o rapie też piszę nadal tylko rzadziej, o polityce też wcześniej pisałem, proporcje się tylko zmieniły ( ͡° ͜ʖ ͡°) lewica narodowa hisdtorycznie zbyt często była faszystami udajacymi socjalistów więc nigdy takiemu tworowi nie zaufam
  • Odpowiedz
lewica narodowa hisdtorycznie zbyt często była faszystami udajacymi socjalistów więc nigdy takiemu tworowi nie zaufam


Możliwe, ale dla mnie nie mają znaczenia ideologie czy "strony", tylko to co wspiera mój interes, niezależnie od nazwy. Zresztą łączę też część poglądów z nacjonalistami a ONR jest ostatnio bardziej bazowy niż Lewica (poza Razem)

o rapie też piszę nadal tylko rzadziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zatem tyle dobrze że chociaż na
  • Odpowiedz
@Kaktus80:

Zresztą łączę też część poglądów z nacjonalistami a ONR jest ostatnio bardziej bazowy niż Lewica


nie no ONR to typowi faszole, tak samo Hitler czy Mussolini przed dojściem do władzy przejmowali lewicowe postulaty wspierające klasę robotniczą(stąd NSDAP nazywali się socjalistami) aby potem po dojściu do władzy realizować tylko szowinistyczną i ksenofobiczną część postulatów, ONR to teraz wilk w owczej skórze po prostu, nie ma w nich nic bazowego
  • Odpowiedz
dojściu do władzy realizować tylko szowinistyczną i ksenofobiczną część postulatów


A obecna Lewica nie robi tego samego tylko w drugą stronę? Weszła w skład rządu i zamiast realizować postulaty socjalne to zajmują się głównie idpolowymi bzdurami. Polscy lewicowcy zresztą mają kompleks wobec zachodu (Zresztą jak większość Polaków - mentalność chłopa pańszczyźnianego) przez co boją się go krytykować. Kiedy ktoś w Europarlamencie poruszył temat wyzysku polskich imigrantów w Holandii, Niemczech itd? Może gdyby
  • Odpowiedz