Wpis z mikrobloga

Ale się na minę wsadziłem z nowymi oponkami. Kupiłem Continental SportContact 7. Najnowsze i najbardziej zachwalane opony drogowe-wyczynowe. We wszystkich testach zachwalane, wygrywające rankingi itd.

Jakie są realia? No świetnie kleją ale cała magia polega na miękkiej mieszance, co nie jest żadnym osiągnięciem. Te opony roztapiają się na torze. Nie wiem po cholerę taki Tyre Reviews skupia się na prowadzeniu się tych opon na limicie skoro na drogach tak się nie jeździ?

Przecież jak na tym szajsie pojadę na jastrząb to druty wyjdą. Poniżej efekt jednej suchego trackdaya na torze łódź ( ͠° °)

#samochody #motoryzacja #opony
cwlmod - Ale się na minę wsadziłem z nowymi oponkami. Kupiłem Continental SportContac...

źródło: IMG_9520

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@cwlmod: te po drugim track day, tylko nie mam od góry, musiałbym pójść i zrobić ale wygląda "normalnie"

w międzyczasie jeszcze chyba 4 kółka na Ringu ale tak bardziej spacerowo

tylko właśnie nie przy 10 stopniach a 25-30 powietrza i pilnowane ciśnienie aby nie szurać bokami

w tym roku tez będą na nich pałował, dla mnie bardzo dobre opony i mój dupowóz na pewno bardziej je obciąża tak "masowo" bo ciążka
SpalaczBenzyny - @cwlmod: te po drugim track day, tylko nie mam od góry, musiałbym pó...

źródło: IMG_20230924_140048

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@qwenti: wjadą jako następne ;)

@mateusz_dzordan5656 Nie każde tylko te

@BackInBlack No I co w związku z tym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jurek-gagarin semi to sie kupuje do pełnej zabawy/robienia czasów

@SpalaczBenzyny Przecież ta guma jest bardzo miękka i jest dokładnie na odwrót. Jak się trochę nagrzeje to zaczyna płynąć.

Wrzuciłem zapytanie na grupie nurburgringowej i ludzie potwierdzają, że sc7 ssą totalnie na technicznych torach ale na
  • Odpowiedz
ale cała magia polega na miękkiej mieszance, co nie jest żadnym osiągnięciem


@cwlmod: typie, masz napisane że jest ultra miękka mieszanka i na to narzekasz -.-
nie przeczytałeś przed zakupem to sorry, za gapiostwo się płaci
  • Odpowiedz
  • 0
@BackInBlack: aaa o to ci chodzi xD

Tylko że wiesz, ja mam w dupie opisy marketingowe i obchodzą mnie testy, które okazały się być totalnie zje*ane. Skoro jest taki rozjazd w miękkości mieszanki to jaki sens ma porównywanie tych opon z ps4s i pzero?

Problemem jest nierzetelność testerów :/
  • Odpowiedz
@cwlmod: dobra, to jak już będą się kończyć to się pofatyguję do tej Łodzi aby dokonały tam żywota ;)
miałem się umawiać z kuzynem na tę Łódź na rozpoczęcie pałowania w sezonie ale jakbym miał tam "stracić" opony to tak średnio bo nie chcę kupować nowych,

no ale na razie tak tego, trochę nie chce mi się wierzyć, że aż tak się poniewierają, sprawdzę sam ;]

dobry czas!
  • Odpowiedz
@cwlmod ło baben, a właśnie zastanawiałem się nad tymi continentalami, ale koniec końców kupiłem pilot sport 5, w czwartek zakładam, na tor jak dobrze pójdzie to może z raz w roku się przejadę dla zabawy. Ogólnie nie sztuka zaciachać opony na torze, ale jeśli ktoś kupuje opony sportowe i po jednym wypadzie na tor są do wywalenia to bez sensu takie kupować
  • Odpowiedz
  • 0
@czlowiekproso: piloty 5 to są o półke niżej opony, więc też uważaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodajmy że ten tor wcale nie był jakiś bardzo wymagający. No jest kręty i niezbyt szybki ale to nie jest festiwal nawrotów jak na modlinie, ani nie ma na nim mocnych dohamowań na łuku z dużej prędkości jak na jastrzębiu.

Myślę, że jeśli pojechałbym teraz jeszcze raz na łódź i raz
  • Odpowiedz
@cwlmod czy ja wiem czy aż półkę niżej, na Tyre reviews właśnie niby były zaraz za continentalami właśnie, w sumie nie mam pojęcia czemu wziąłem micheliny które do tego były droższe niż Continental xD
  • Odpowiedz
  • 1
@czlowiekproso: To właśnie z Tyre Reviews się śmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gość tyle pieprzył o tym, która opona się lepiej prowadzi na limicie, a kompletnie pominął kwestie miękkości mieszanki i jej wytrzymałość.

Ale pomijając ten fakt to ps 5 są zwyczajnymi oponami lekko sportowymi. Gdyby to był model 4s to byłby na tym samym poziomie co sc7 czy pzero
  • Odpowiedz