Wpis z mikrobloga

Ostatnio zastanawiałem się dlaczego zarobki testerów bardzo spadły w ciągu ostatniego roku. Przeglądając obecnie ogłoszenia to oferują tyle samo lub dużo mniej niż obecnie mam.

Później wchodzę na Facebooka i widzę takie posty wannabe testurków, którzy w wieku 30-40 lat nagle odkryli pasje do testowania po zobaczeniu pierwszej lepszej reklamy bootcampa gwarantującego rzekome 10 tys na rękę, a potem nadchodzi zderzenie czołowe ze ścianą i minimalna krajowa na start xD

Na screenie typiara kilka lat doświadczenia i szuka bezpłatnego stażu. Wkrótce desperaci będą dopłacać do bezpłatnych stażów i dalej psuć rynek IT

#pracait #testowanieoprogramowania
Xelor - Ostatnio zastanawiałem się dlaczego zarobki testerów bardzo spadły w ciągu os...

źródło: IMG_5851

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Xelor nie znam tej babki ale jeśli masz kilka lat expa i musisz iść na darmowy staż to coś jest z tobą mocno nie tak. Rekrutowałem takie panie, które miały sporo rodzajów testów wpisane w cv a na rozmowie wychodziło że klikała i robiła dokładnie to co jej napisano, zero samodzielności i ogarnięcia poza wyuczone zadania. Tutaj strzelam jest coś podobnego, jest słabo z ofertami ale nie zgodzę się że mając kilka
  • Odpowiedz
Na screenie typiara kilka lat doświadczenia i szuka bezpłatnego stażu. Wkrótce desperaci będą dopłacać do bezpłatnych stażów i dalej psuć rynek IT


@Xelor: Brzmisz jak prostak budowlaniec czy taksówkarz.

Co to za gatekeeping?
  • Odpowiedz
  • 2
@Pmpa: ja takich obaw nie mam, ale jak przeglądam ogloszenia dla nowych i widzę takie posty to widzę że ludzie sami psują rynek. Lekarz kasuje 200-300 zł za 15 minutowe wizyty ale sie tym nie przechwala w sieci, a ludzie co weszli do IT myślą że złapali boga za nogi i muszą się pochwalić ile kasują za "nic nierobienie" czy tam klikanie w komputer xD
  • Odpowiedz