Wpis z mikrobloga

@kiedys_bede_bogaty: z wyższymi to chyba tyle szczęścia, że nie biorą do debili szeregowych, tylko do oficerów- w woju to jeden pies, bo tam wszyscy albo odkorowani albo zezwierzęceni, no ale jakby mniej w oficerach xD

Gdzie można spytać o takie coś osobiście i jakkolwiek się wcześniej zabezpieczyć/przygotować?


Kombinuj z lekarzami, żebyś sobie załatwił dobrą historię chorób i albo idź na komisję o zmianę kategorii, albo w razie wezwania idź robić aferę,
  • Odpowiedz
serio mogę zostać oficerem i gnębić szeregowych np?


@kiedys_bede_bogaty: xDDDDD
widzę pojęcie o wojsku rodem z memów

Ale spokojna głowa. Widać, że jesteś inteligentny. Z takim myśleniem będziesz dowódcą drużyny idącej na pierwszy ogień. Polecam czołg, jak pocisk dobrze trafi to może być rozgrzewająco w środku
  • Odpowiedz
czy w sytuacji poboru do wojska moje umiejętności są jakkolwiek rozpatrywane i trafiam do jednostek je wykorzystujących czy idę na front jak każdy inny?


@kiedys_bede_bogaty: nie, każdy ma to w dupie.
Chyba, że pracujesz w cybersecurity, telekomunikacji albo zbrojeniówce. Wtedy masz wręcz gwarantowany "immunitet", bo będziesz robić dla wojska, ale za to w bezpiecznym miejscu, bo specjaliści z tych dziedzin są wtedy na wagę złota. Ale jak jesteś klepaczem javascripta, albo
  • Odpowiedz
dadzą cię na normalne stanowisko = pójdę w miejsce gdzie mogę zginąć i będę bezpośrednio walczyć z wrogiem? Gdzie można spytać o takie coś osobiście i jakkolwiek się wcześniej zabezpieczyć/przygotować?


@kiedys_bede_bogaty: gosciu no ale w czym ty jestes lepszy od jakiegos mietka po zawodowce? serio juz wam sie w dupach poprzewraalo. szkoda ze jeszcze ni dodales ze praccujesz na b2b, wtedy juz na pewno nikt jasnie ksiecia nie wezmie w ogole
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: Jeśli odbędziesz przeszkolenie wojskowe to masz szansę na funkcjonalny przydział. Będziesz po przysiędze. WCR będzie miało twoje uzupełnione papiery i czas na przydzielenie Ci odpowiedniej roli w karcie mobilizacyjnej.

Bez tego w razie konfliktu to wolna amerykanka i biurokracja na szybko.

Ja po technikum elektronicznym w trakcie studiów informatycznych odbyłem szkolenie w Dęblinie jako służba inżynieryjno-lotnicza i mam przydział do Koszalina w roli dowódcy drużyny. Wcześniej miałem przydział na jakieś
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: Niekoniecznie trafisz do korpusu oficerskiego ale jest taka szansa, bo w wojsku (zwłaszcza polskim) nie ma nic pewnego i jest dużo losowości. Jeśli nie będą potrzebować oficerów to równie dobrze możesz zostać strzelcem ukm2000 i nara do zmecholi. Ale jeśli by się to udało a ty byś gnębił swoich podwładnych to zapewniam cię że na pierwszej lepszej akcji ktoś podrzuciłby ci granat. Możesz sobie poczytać jak na ukrainie kończyli ci
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: Jesteś programistą a więc się kompletnie do wojska nie nadajesz z powodów psycho-fizycznych. Branie ludzi którzy nigdy nie uprawiali jakiegokolwiek sportu i grzali ławę na w-f to idiotyzm. Z nich nie ma w wojsku jakiegokolwiek pożytku.
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: tez mam taką rozkmine. jak np znam sie na 2G/3G/4G/5G + sieci, linux itp (17 lat doświadczenia w telekomunikacji) to czy taką osobę wyślą na front jako mięso czy będą potrafili jakos mądrzej wykorzystać. szczególnie ze łączność w czasie wojny to kluczowa sprawa.
  • Odpowiedz