Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Po kilku latach wynajmu wracam na razie do mamy, mam pracę zdalną za 4,5k, mama ma mieszkanie w bloku, wyjeżdża co jakiś czas do pracy w Niemczech, więc większość czasu w mieszkaniu będę z mamą, ale czasem będę też np. przez miesiąc sam. Pasowałoby się dołożyć za moje zużycie wody, prądu itd. Mama nic mi nie powie więc wypada żebym ja zaproponował. Myślę żeby przelewać co miesiąc jakąś kwotę, nie wiem, 150 pln? Jak to robicie?

#mieszkanie #dom



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim myślę że uczciwie połowę kosztów utrzymania mieszkania, na pewno wiesz ile mniej więcej mamę to kosztuje + ekstra 500 bo na bank jak to mama będzie Cię karmić xD
150 to bardzo mało w dzisiejszych czasach. I to oczywiste że rodzic nie mówi ile masz się dołożyć po prostu to oblicz i jej przelewaj. Zachowaj się jak dorosły a nie pasożyt
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 150zł - przy obecnych cenach - to koszt samego prądu zużytego przez Ciebie w ciągu dwóch miesięcy, a gdzie woda, ogrzewanie, internet, czynsz do spóldzielni i opłata za wywóz śmieci? No ludzie...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: U mnie gdybyś się chciał dorzucać do opłat to wyszłoby ok. 500 zł (pół czynszu, prąd, internet). Natomiast jak siedzisz ciągle w domu to koszty rosną, bo zużywasz więcej wody, prądu itp. Natomiast nie wiem jakie masz relacje z matką, ale o ile jedzenie swoje rozumiem, o tyle nie ogarniam posiadania 2 zestawów chemii do sprzątania. No i jak to jej mieszkanie, a normalnie płaciłbyś za wynajem, to też ze
  • Odpowiedz