Wpis z mikrobloga

@fhgd: Ostatnio przez przypadek dowiedziałem się ze znajomy nadwyżki z firmy po teściu inwestuje w mieszkania i działki. I tak sobie stoją puste.. Jakaś dalsza rodzina wujas też mieszkania pokupował i sobie leżą.
  • Odpowiedz
@fhgd: Mam takiego zioma, kiedyś o tym pisałem i mnie hejtowali XD Dosłownie zarobiony lekarz co nie ma co z sianem robić. Cała jego strategia inwestycyjna sprowadza się do kupowania co jakiś czas byle czego od dewelopera i nawet tego potem nie wykańcza ani nie wynajmuje.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: No tak, w Polsce nie opłaca się rozwój swojej firmy, bo trzeba przy niej #!$%@?ć i jest ryzyko. Złotym gralem każdego Janusza/dziedzica Janusza jest dochód pasywny żeby kasa wpadała sama za nic nierobienie, odcinanie kuponów z kapitału.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: No własnie oni nie mają dochodu pasywnego na tych mieszkaniach. One stoją puste po prostu. No ale to proste biznesy. Jeden to budowlanka a drugi to utylizacja elektrośmieci nie ma tam w co inwestować takich nadwyżek xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@WielkiPowrut88: @mickpl ja znam rolnika co ma 10+ mieszkań w wojewódzkim, a wygląda jak obdartus i jeździ starym VW, nie rozumiem jak można tak żyć mając taki kapitał, zamiast zadbać o siebie i korzystać z życia
  • Odpowiedz
@fhgd: zapytaj dowolnej osoby co nie inwestuje na giełdzie (czyli jakieś 95% polaków) w co zainwestować 2 mln zł w Polsce to w 85% sytuacji usłyszysz mieszkanie na wynajem. Nawet jak ktoś ma czasem jakiś swój biznes i ma więcej pieniędzy to woli inwestować w mieszkania niż w swój własny biznes.
  • Odpowiedz
@fhgd mo z byciem obdartusem troche przesada ale koles moglby z dnia na dzien przestac robic cokolwiek do konca zycia a i tak by zostawil cos na start dzieciom. To jest prawdziwa wolnosc a nie co roku tydzien na Bali i zycie od 10 do 10. Inna sprawa ze rolnicy czesto jada na leasingach i kredytach wiec Ty widzisz mieszkania i drogie maszyny a on ma co miesiac 30k rat do splaty
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Pentylion: wątpię, bo to już starszy facet, dorosłe dzieci itd, w zeszłym roku się chwalił że dokupił 2 mieszkania, a na co dzień chodzi w podartych łachmanach, wiem że nie moja sprawa jak kto żyje, ale takie wykupowanie mieszkań i windowanie cen innym to jednak jest szkodliwe
  • Odpowiedz
Nawet jak ktoś ma czasem jakiś swój biznes i ma więcej pieniędzy to woli inwestować w mieszkania niż w swój własny biznes.


@zeszyt-w-kratke: to jest klucz. mam takich kilku znajomych. co z tego ze maja firmy, jak w firmie staraja sie oszczedzac na maksa na wszystkim po to zeby kolejna kawalerke kupic. i tak to sie nakreca. i bedzie sie krecic przez jeszcze wiele lat
  • Odpowiedz
@gharman: no jak widać lekarze mieli rację bo zainwestowali w coś co faktycznie znacznie wzrosło na wartości, zaś gołodupcy zastanawiają się nad sensem życia i obrażają się że tak nie powinno być zamiast zrobić coś ze swoim losem. albo wsiadasz do pociągu a jeśli Ci on przeszkadza to musisz zrobić coś żeby go zatrzymać. samo narzekanie świadczy tylko o bezradności narzekacza
  • Odpowiedz
@fhgd: oczywiście, że są takie osoby. Ale ta połowa lekarzy z 50-100k jest według mnie bardzo mocno przeszacowana. Do liczby lekarzy zaliczają się też rezydenci itp. Szczególnie, że w przypadku wizyt po 200 zł/15 min problemem nie jest czas, tylko znalezienie takiej liczby pacjentów.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@tomek123456789: z moich obserwacji wynika że większość ma grafik zapełniony na minimum tydzień, a zazwyczaj trzeba czekać kilka tygodni lub miesięcy
  • Odpowiedz
@tomek123456789: 200/15 minut to małę stawki, w większości dużych to po 350/15 min chyba, że tyle na reke im zostaje za 15 minut. Nawet jak nie mają całego grafiku zapelnionego tylko 1 dzien w tygodniu to zrobić dniówkę za kilka k przyjemnie raz w tygodniu. 4 dni takie w miesiacu i wpada pewnie z 10k miesiecznie dodadku do kontraktu w szpitalu.
  • Odpowiedz
@fhgd: @mickpl i dziwicie się? Uwazam że nie ma nic złego w ludziach którzy pakują hajs w nie ruchy bo nie każdy musi być znawca inwestowania. To rząd i prawo jest od tego żeby to uregulować tak, żeby ludzie nie pakowali hajsu w mieszkania. Kataster jest najlepszy.
  • Odpowiedz
No własnie oni nie mają dochodu pasywnego na tych mieszkaniach. One stoją puste po prostu.


@WielkiPowrut88: ależ mają - jest nim wzrost wartości mieszkania.

ja znam rolnika co ma 10+ mieszkań w wojewódzkim, a wygląda jak obdartus i jeździ starym VW, nie rozumiem jak można tak żyć mając taki kapitał, zamiast zadbać o siebie i korzystać z życia


@fhgd: a w jaki sposób facet, który całe życie chodził jak obdartus
  • Odpowiedz