Wpis z mikrobloga

#pytaniedorozowychpaskow Czy jeżeli chciałybyście mieć z #niebieskiepaski małżeństwo ale zachować panieńskie nazwisko lub mieć dwuczłonowe a partner by się zgodził ale pod warunkiem zawarcia intercyzy to poczułybyście się tym urażone?
Argumentacja jest taka że skoro to nowoczesne małżeństwo i nazwiska zostają inne to i majątki powinny być oddzielne. W sytuacji gdzie mężczyzna ma znacznie większe zarobki.
#pytanie #zwiazki #malzenstwo #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 38
  • Odpowiedz
@Noonecares123: Niezależność i nowoczesne małżeństwo. Symbolika - wzięcie nazwiska partnera oznacza że kobieta czuje pewność że będzie z nim już do końca. Jak kobieta chce wbrew tradycji mieć inne nazwisko to dlaczego ja mam według tradycji dzielić się majątkiem?
No więc co sądzisz - jak kobieta zaproponuje oddzielne nazwisko a mężczyzna zgodzi się pod warunkiem oddzielnego majątku to dla ciebie byłoby jakoś rażące?
@kasiknocheinmal @Megawonsz_dziewienc Niekoniecznie bo niektóre małżeństwa chcą być
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: nie wiem czy wiesz, ale można wrócić do nazwiska panieńskiego po rozwodzie. Ba przy małżeństwie możecie sobie wybrać nawet nowe, więc nie do końca rozumiem co jest takiego ważnego w przyjmowaniu nazwiska, jak masz dzieci to trochę ułatwia, bo się nie musisz tłumaczyć, że na pewno twoje. Ale nie jestem w stanie zrozumieć czemu wam tak bardzo zależy na tym nazwisku, jakby to była deklaracja ważniejsza niż zawarcie małżeństwa. Co
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice ja nie rozumiem co ma nazwisko do intercyzy czy zarządzania pieniędzy w związku. Jak ludzie mieszkają razem przed ślubem to powinni na tych samych zasadach żyć po ślubie i to bez względu na to jakie nazwisko będzie przyjmować. Jesli ślub jest dla ludzi krytycznym momentem zmian reguł jak działa związek to zawsze zwiastuje to katastrofa wg mnie. Dlatego uważam że zamieszkanie razem po ślubie czy zmiana spodobu zarządzania pieniędzy w codziennym
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: jakbym miał sobie takie rezerwacje i kombinacje robić to nie brałbym ślubu.

To nie jest "nowoczesne małżeństwo" tylko para która kombinuje jak sobie zostawić awaryjne wyjście.
  • Odpowiedz
@kosmita: Dokładnie tak to brzmi z zostawianiem nazwiska. Tylko kobieta nie chce nazwać rzeczy po imieniu. Więc jak ona chce mieć szersze drzwi do rozwodu intercyza brzmi jak najbardziej na miejscu w takiej sytuacji.
I z tego co widzę powyżej różowym intercyza w żaden sposób nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: intercyza niczego nie gwarantuje. Jest 1000 sposobów na obejście jej zapisów, poza tym że większość przepisów omija szerokim łukiem jej istnienie.

Zasada jest prosta:
Rosyjska ruletka to jedna kula w bębenku, czyli ryzyko 16,(6)%
Obecnie rozpada się ok 40% małżeństw, 30% na prowincji, 50% w wielkich miastach. Większość rozwodów kończy się zezłomowaniem faceta. Psychicznym, fizycznym, materialnym, rodzinnym.

Jeśli facet przy takich warunkach obecnie chce brać ślub, to można go spokojnie
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: no i dochodzimy do sedna. Można mieć pewność mając osobne majątki, nie ma to też nic wspólnego z nazwiskiem. Ba, jeśli ci zależy na drugiej osobie, to nawet powinniście mieć osobne, żeby w razie jakichś problemów jednej osoby móc dalej razem spokojnie żyć.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice moim zdaniem wspólny majątek lub oddzielny majątek to mocno indywidualna sprawa. Mój brat ma z żoną rozdzielność majątkowa i prowadzi działalność gospodarczą. Mieszkanie które kupił przepisał na nią i część oszczędności zawsze trafia do niej by w razie kar pieniężnych z działalności nie stracić mieszkania w którym wychowują dzieci. Inni ludzie znowu mogą mieć całkowitą wspólnotę majątkowa bo żona tylko dziećmi i domem się zajmuje. Jeszcze inni mogą oboje dużo zarabiać
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: małżeństwo z zasady ma wspólny majątek bo to wspólny dom więc i wydatki, ale nazwiska każdy ma swoje bo to osobiste i związane z historią życia. Z jakiej paki kobiety chcące pozostać przy swoim nazwisku miałyby być karane intercyza?
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: Pieniądze ma się od ciężkiej pracy a nazwisko za nic. Nazwisko to symbol. Jak kobieta nie jest w stanie zmienić dla mężczyzny nazwiska - pokazać tym symbolem że stanowią rodzinę - tym bardziej mężczyzna nie powinien być gotowy na pracę tak żeby ona miała łatwiej. Ona chce trzymać dystans to i on powinien.
  • Odpowiedz
Jak kobieta nie jest w stanie zmienić dla mężczyzny nazwiska -


@masz_fajne_donice:

Równie dobrze to facet może zmienić nazwisko na nazwisko żony, też będą stanowić rodzinę, bo będą mieć wspólne. Co za różnica? Facet pokazując że za wszelką cenę on nazwiska nie zmieni i albo ona to zrobi albo ślubu nie będzie i nie ma dyskusji a już tym bardziej gdy się o to tak spina to wtedy to on pokazuje,
  • Odpowiedz
Równie dobrze to facet może zmienić nazwisko na nazwisko żony


@AlienFromWenus: W pewnym sensie tak poza tym że kulturowo to przypał dla mężczyzny. Miałoby to może sens gdyby kobieta zarabiała w domu a on by korzystał z jej majątku.
Na pewno inne nazwiska to jest niepełnosprawne małżeństwo. Każdy widząc inne nazwiska przyjmie że to para na kocią łapę. Kurier niekoniecznie wyda paczkę itp.
  • Odpowiedz