Wpis z mikrobloga

Jak ja czytam coś o stacku technologicznym #linux #gnu coś ala gnulib-tools to się dziwię, dlaczego nie używają nowoczesnego stacku.

Ciągle tylko język C i #bash

Co im szkodzi przejść na #javascript ? Przecież tam jest wszystko lepiej i łatwiej.

Mam już dość czytania o tym że aplikacja XYZ w końcu zaczęła jako tako wyglądać;

Myślę że stack linuxa jest dziaderski.
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@9866666: JavaScript to język stworzony przez twórcę firefoxa i dzisiaj brave; to język który nie jest stricte standarowany; komisja nie nadąża i nawet im nie zależy myślę; to czyni z tego języka taki Bitcoin wśród języków; ciągle zmiany i lepsze technologie niż 90% języków.

I to nie ma nic wspólnego z java; to przypadek.

Wszystko co dobre w it stało się dzięki js; od gnome zaczynawszy na gothic online włącznie.

Stare
  • Odpowiedz
@pyroxar: Ciekawe, zawsze myślałem że javascript jest bardziej zbliżony do javy. Teraz poczytałem i faktycznie wydaje się ciekawy.
Wydaje mi się że C może być bardziej optymalny. Co do basha, to jest prosty - bardzo łatwo się w nim pisze.
  • Odpowiedz
@pyroxar @9866666 : ostatecznie prawie wszystko na dnie działa na interpreterach, VMkach i kompliatorach pisanych w C. Jak chce się oderwać na siłę od C to trzeba pomyśłeć o innych jezykach jak GO, Rust, haskell bodajże
  • Odpowiedz
  • 0
@Diamond-kun: i tu się nie zgadzam; stack w JS jest o wiele lepszy niż gtk i te całe freedesktop; powinni się tego uczyć.

N szczęście silnik GNOME szykuje wsparcie dla JSX więc idziemy w dobrym kierunku;
  • Odpowiedz