Wpis z mikrobloga

Mirki, usuwałem ósemkę w czwartek. Od czwartku jestem na przeciwbólowych. Czwartek, piątek, sobota brałem nimesil po dwie saszetki dziennie, ale średnio pomagał. Wczoraj wziąłem 3 X 400mg ibuprofenu i się zaczęło. Napierała mnie brzuch, nie mogę się wypróżnić, lecą tylko takie "bobki" podobne do bobków moich królików xD co mogę wziąć na ten ból brzucha, ząb mnie yebie (a raczej jego brak), brzuch mnie yebie i myślę, że zaraz oszaleję. Internet nic nie mówi jak sobie radzić z bólem brzucha po ibuprofenie. Help

#leki #medycyna #lekarz #farmacja
  • 13
  • Odpowiedz
@WhyTho: napic sie meliski i odstawic tabsy. przetrwac. a jesli bol zeba jest nie do scierpienia, dzwonic do dentysty i mowic. ze b. boli i ze ibuprofen zly
  • Odpowiedz
@WhyTho: Możesz mi nie wierzyć ale ja również ostatnio miałem podobny problem. Tyle że #!$%@? wzięło górę i wziąłem sprawy w swoje ręce i wyrwałem #!$%@?. 3 dni i 3 noce wyjęte z życia. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@WhyTho: Do przyjmowania nlpz najlepiej wziąć oslonowo ipp tabletki na żołądek, dostępne bez recepty. Jeśli ból jest silny a po nimesilu brzuch nie boli możesz dołożyć paracetamol lub pyralginę. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem, może ci przepisać leki z innej grupy albo silniejsze.
  • Odpowiedz
@WhyTho: Generalnie to można a nawet powinno się brać jak się bierze ibuprofen. To nie jest porada medyczna, ale generalnie przy bólu wywołanym nlpz można przed dwa trzy dni brać rano i wieczorem, potem przez jakiś czas tylko rano przed posiłkiem.
  • Odpowiedz
@WhyTho: przerzuć się natychmiast na solpadeine forte tabs paracetamol + kodeina

Wszystkie NLPZty jak np. ibuprofen, czy nimesulid, są ZNACZNIE gorzej tolerowane przez układ pokarmowy.

Dziwne, że po usuwaniu ósemki nie miałeś profilaktycznie antybiotyku;
  • Odpowiedz
  • 0
Dla potomnych (jakbyście kiedyś zdychali z bólu po wyrwaniu ósemki). Do zaszytej rany dostały się resztki jedzenia i dlatego tam w środku spuchło i tak bolało. Jak już udało się dostać do dentysty to przepłukała ranę solą fizjologiczną, założyła opatrunek i po paru godzinach przestało boleć. Dała mi też strzykawkę do płukania tej dziury po ósemce.

A co do zaparć to cierpienia trwały jeszcze parę dni. Polprazol nie pomógł, aluminii phosphorici chyba
  • Odpowiedz