Wpis z mikrobloga

https://www.okolica.pl/offer/show/33885-S-JESI299/formular

Taki jest problem z tymi działkami - są za duże. I nikt nie chce ich dzielić, bo miasta kochają wprowadzanie restrykcyjnych MPZP w stylu "minimalna powierzchnia 800 m^2", co może ma sens na jakichś zadupiach, ale nie w mieście, które teoretycznie walczy z rozlewaniem urbanizacyjnym. Gdyby rzeczoną działkę dało się podzielić na 4 części, to chętnie bym kupił. Około 400 m^2 wystarczy na mały dom w miejskim stylu, o ile oczywiście proporcje pozwolą postawić coś sensownego, a cena wtedy, tj. ok. 400k, byłaby bardzo zacna i gwarantowała konkurencję dla przewartościowanych klitek 50m^2 raptem kilometr dalej w stronę Wisły. (odległość między Aninem a Gocławiem gdzie jest już 20k za metr od Skanskiej wcale duża nie jest).

Ale nie. Lepiej wystawić 1500m^2, które będzie leżeć 5 kolejnych lat + uchwalić restrykcyjny MPZP, żeby ktoś czasem tego nie podzielił. W końcu w okolicy mieszkają politycy, aktorzy, celebryci - należy bronić tej śmietanki przed "fawelizacją" (tak jakby nowoczesny dom 100m^2 był FAWELĄ).

#nieruchomosci
  • 13
@Yuri_Yslin:

nom, na mojej wiosce wymyslili sobie min 1500 m a to sprawia, ze dzialki zaczynaja sie od 1 mln. No chyba ze jakies sprzed nowych przepisow, ale to znowu cena dowalona per metr bo i tak nie ma konkurecnji.

Dlaczego dzialka az 1500m?... nie wiem... choc sie domyslam :)
miasta kochają wprowadzanie restrykcyjnych MPZP w stylu "minimalna powierzchnia 800 m^2", co może ma sens na jakichś zadupiach, ale nie w mieście, które teoretycznie walczy z rozlewaniem urbanizacyjnym


@Yuri_Yslin: Nie dość, że #!$%@? kawalerki po 20m to jeszcze działki po 500m niech sprzedają.... Co na tym #!$%@? postawisz ? Kurnik ? Tylko tym razem nie dla ludzi, ale dla prawdziwych kur.
@Yuri_Yslin: Litości. To jakbym usłyszał, że na 30m można wygodnie mieszkać.... No można mieszkać, ale na pewno nie wygodnie. Tak samo na 500m zmieścisz domek letniskowy, tylko po co ? Działka budowlana to ma 1000m. Wszystko poniżej to jest ROD.
@Yuri_Yslin

A ile to wielki? Wg mnie "dom" 110m (czyli Twój modelowy) jest po prostu za mały- zwłaszcza jeśli to nie parterówka i jeszcze schody zjadły parę metrów. Tyle co ma wygodne mieszkanie dla 4 osób czyli normalnej rodziny.

Oki, komuś to może odpowiadać i dom zawsze może rozbudować lub zburzyc więc to nie jest problem jest się zrobi za "za maly" tak jak z blokiem 10 pięter tylko z mieszkaniami po
@del855: w tym kraju za "duże" mieszkanie uważa się 65m² więc pisanie o "małym" stumetrowcu to jakieś nieporozumienie kompletne. Jak nie ma sąsiada za ścianą to nagle"ogromne" mieszkanie robi się "za małym " domem? :pp

Ogólnie to chyba zalecenie eu to 30m² na osobę

Ja mam ponad 150m² na dwie osoby
@Yuri_Yslin

No nie.

Bo średnia wielkość mieszkanie w Polsce to obecnie ile? 50 parę metrów?

A średnio dom, coś koło 130?

Różnica nie wynika z tego że 130 to ogromna przestrzeni tylko z tego że na większe mieszkania nas nie stać, w przeciwieństwie do domów.
@del855: no ale typowy człowiek gnieździ się w klitce 50m², więc 100m² to jest dużo i nie róbmy idiotycznego podziału "to dom, to co innego" bo brak sąsiadów nie sprawia że nagle 100m² nie jest 2x większe od typowej klitki.

Najpopularniejsze i najbardziej zasadne ekonomicznie są obecnie małe domy
@Yuri_Yslin

Rozmowa na zasadzie po co mercedes E klasa jak można jeździć matizem... no można i tańszy w utrzymaniu i łatwiej zaparkować i w ogóle po co duży i wygodny samochód jak maly i niewygodny też dowiezie.