Wpis z mikrobloga

Cześć! Pierwszy raz widzę takie cuda dlatego pytam. Kupiłem laptopa HP. Zamówiłem do niego dysk 1TB. Oryginalny dysk 512GB który był w laptopie dostałem luzem z laptopem z już włożonym dyskiem 1TB. Teraz chciałem użyć tego dysku 512G do home laba. Niestety wszędzie pokazuje się jako dysk 1Gb. Fdisk pokazuje 1G, HDTune również. Jak włożę do laptopa z którego był wyjęty to wszystko działa, normalnie mam 512G. Czy ten dysk jest jakoś zakodowany żeby działał tylko i wyłącznie z przeznaczonym do niego laptopem?
#linux #hp #ssd #fdisk
  • 21
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LubieSzaszylkiZLublina "SOLIDIGM P41"

Mogę spróbować jeszcze z laptopa go sformatować, ale jak tylko podłącze pod homelabowy serwerek to pokazuje głupoty, w stylu temperatura -251*C, brak partycji itp.

100% działa pod laptopem z którym go dostałem. Jak tylko podłącze pod serwer, fdisk pokazuje mi brak partycji i ilość dostępnych sektorów 1G
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LubieSzaszylkiZLublina kupiłem laptopa HP. Miał bazowo dysk 512G. Wybierając specyfikację wybrałem dysk 1Tb. Dysk 1Tb miałem włożony do laptopa i na nim mam windowsa. Dysk 512G dostałem luzem jako "ten oryginalny z laptopa". Chciałem teraz użyć tego dysku 512G. Ale nie działa nigdzie indziej poza laptopem. Na serwerze jest wykrywany jako 1Gb zamiast 512Gb
  • Odpowiedz
@9866666: To zmienia postać rzeczy. w akich dellach to może ci kontrler dysku nie obsługiwać/wpisać ręcznie parametry i włączony po za tym raid w bios
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wojciet pod tego Della podłączyłem swój dysk 1TB i działa bez problemu. Więc ewidentnie jest coś nie tak z z tym konkretnym dyskiem. Jutro spróbuję dzwonić do supportu, a w we wtorek mam mieć już nowy dysk do tego.
Co do radiu to chciałem zrobić softwarerowy z proxmoxa zwykłego
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pan_Slon nie mam drugiego sprzętu żeby podłączyć i sprawdzić jak jest widzialny. Sugerujesz że sterownik go źle wykrywa?
Sprawdzałem pod ISO proxmoxa, HSBC, RescueCD, windowsie i wszędzie jest tak samo
  • Odpowiedz