Wpis z mikrobloga

Dzień dobry.
To oczywiste, że Yuval Noah Harari jest klinicznym idiotą.
Po pojawieniu się modeli językowych AI stało się jasne, jak to działa. Ludzie po prostu składają słowa we frazy. Frazy są składane w akapity. Rezultatem może być nawet duży tekst. Ale nie ma za nim żadnej wewnętrznej treści, nie ma wewnętrznej idei ani wzorca, który łączyłby stwierdzenia. Jest to po prostu wygenerowany tekst. Można go sprawdzić pod kątem znaczenia, ale zawsze będą to tylko przypadkowe zbiegi okoliczności i wyimaginowana iluzja sensownego stwierdzenia.
#historia #ksiazki #filozofia
mobutu2 - Dzień dobry.
To oczywiste, że Yuval Noah Harari jest klinicznym idiotą.
Po ...

źródło: opole4

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@mobutu2: ogólnie to LLM to ciekawa paralela dla świadomości per se i myślę, że w najbliższym czasie przyniesie to masę przełomowych badań. Strasznie mnie ciekawi co na ten temat mógłby powiedzieć Michael Gazzaniga..
  • Odpowiedz
  • 2
@Piastan: Nie czytałem ani zdania tego autora, tak jak Greta jest postacią dyskredytującą protesty dorosłych, i dlatego królowie się z nią spotykają i przemawia w ONZ, tak izraelski mediewista jest absolutnym zerem, masońskim żartem przetłumaczonym na 50 języków.
mobutu2 - @Piastan: Nie czytałem ani zdania tego autora, tak jak Greta jest postacią ...

źródło: moudod6

Pobierz
  • Odpowiedz