Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie jestem osobą religijną, ale wychowywany byłem w konserwatywnej, katolickiej rodzinie. Tak zwana, stara szkoła wpie*dolu.
Zastanawiam się nad tym, co wpajano mi do głowy za dzieciaka, a siedzi do teraz.
Jak uważacie, czy osoby zmarłe widzą co robią ich bliscy?
Pomyślałem sobie, że kiedyś rodzice (z którymi ograniczam kontakt jak tylko się da) umrą. I jak ja sobie z tym poradzę? Wiele osób pisze, gdy ich rodzice umrą, że wiedzą, że patrzą na nich z góry i coś tam, coś tam.
Ja jestem nieszczęśliwy w życiu i wiem, że nie jestem tym, kim chcieliby rodzice żebym był. Nie chciałbym żeby ktoś z ludzi, których znam widział jak żyję.
Widzę, że to, co wpajano mi, gdy byłem dzieckiem zaowocowało, że jak pomyślę o śmierci rodziców i, że będą widzieli "z góry" jak żyję to zawiodą się. Będą grymasili itd.

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

#religia #depresja #przemyslenia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim może jeszcze powiedz, że istnieje jakaś baza dusz i jest się losowanym do którego miejsca na ziemi się trafi jako nowo narodzone dziecko xD

Uświadom sobie, że nie mogłeś urodzić się gdzieś indziej.
Nawet gdyby twoi starzy zrobiliby se dzieciaka w innym miejscu na świecie, to inny plemnik by zapłodnił komórkę jajową.

Możesz się pocieszyć jedynie tym, że byłeś najlepszy spośród 200 - 500 mln innych plemników (ludzi).
Jesteś zlepkiem połowy
  • Odpowiedz
czy osoby zmarłe widzą co robią ich bliscy?


@mirko_anonim: Nie, bo widzenie to czynność wzroku. Światło odbite od powierzchni, wpada do oka, tam jest przerabiane na impulsy elektryczne, które trafiają do mózgu, gdzie są reinterpretowane w obraz. Oczywiście zmarły nie może niczego z tego zrobić bo ani oko, ani mózg nie działają. Przeważnie też leży gdzieś zakopany i nie mógłby widzieć co robi ktoś wiele kilometrów dalej.
  • Odpowiedz
Jak uważacie, czy osoby zmarłe widzą co robią ich bliscy?


Nie widzą, bo po śmierci dusza trafia do nowego ciała.
A te całe bajki o patrzeniu z góry to zwykła manipulacja strachem.
  • Odpowiedz