Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co zrobić w danej sytuacji?
Wynajmuję pokój w kilku pokojowym mieszkaniu. Podczas podpisywania umowy, właściciel mieszkania zarzekał się, że w pozostałych pokojach mieszkają wyłącznie obcy lokatorzy. Jednak okazało się niedawno, że jedynym z lokatorów jest syn właściciela. I teraz jest nie ciekawa sytuacja. Gdyż pozostali lokatorzy wracają na weekend do domów (studenci), a on zostaje. I teraz mam mentlik w głowie, czy syn właściciela nie chodzi po moim pokoju i nie przegląda moich prywatnych rzeczy.

Myślę nad zakupem #kamera aby mieć w razie czego dowód, do natychmiastowej rezygnacji. Najchętniej już teraz bym zrezygnowała i wynajęła coś lepszego, ale jestem zobowiązana na bardzo nie korzystnych warunkami rezygnacji. Czy polecacie jakąś dobrą kamerę która zapisywała by wideo w chmurze a nie na pendrive czy karcie?

#pytanie #wynajem #mieszkanie #nieruchomosci #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Instaluj kam nawet się nie zastanawiaj. Jak masz jakiś prosty zamek do pokoju to dostanie zajebisty paragraf. Myślę, że z odszkodowanie będzie cię stać na wynajęcie mieszkania.
Podpis z nim ugodę nie szantażuj go.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ... Pierwsza zasada wynajmuje się tylko takie pokoje które w drzwiach mają normalnie zamek i pokoje zamyka się na zamek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... Po drugie jeżeli nic ci nigdy nie zginęło i tak dalej to najlepiej najpierw zrobić sobie jakiś test czy coś się w ogóle dzieje.
... Nawet jak kupisz załóżmy kamerę i teoretycznie nagrasz że ktoś wchodzi do pokoju a nie ma w tym pokoju żadnego zamka w drzwiach to zawsze
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Może jakiś tani, stary, używany smartfon ze zbitym ekranem ale działającym dotykiem? W zasadzie aby jedynie sprawdzić to wysyłanie do chmury nie potrzebne. Wieczorem po przyjściu odtworzysz sobie nagranie.
  • Odpowiedz
@cotozazycie @Wookie2020 @bartpl ... Monitoring działa na tej samej zasadzie jakbyś miał monitoring wynajmowanym całym domu dla siebie pod jednym warunkiem że nagrywasz przestrzeń która jest w twoim władaniu... Drobne różnice mogą być jeżeli chodzi o jakieś korytarzyki i przestrzenie wspólne i tak dalej albo monitoring ogrodzenia i takie tam ale w tym przypadku to jest tutaj nieistotne ponieważ osoba wynajmuje pokój więc każdy monitoring który będzie wewnątrz tego pokoju nie podlega
  • Odpowiedz