Wpis z mikrobloga

@came_a_lot: istnieje i ma się dobrze, to chyba jeden z największych browarów w polsce, masę piw robi na eksport i w jakiś wietnamach i indonezjach można z polski spotkać tylko ich piwa
i nawet sami sobie robią puszki - Bagpak Polska
O znalazłem na ich stronie ze eksportują do 75 krajów
  • Odpowiedz
@Vadzior: to chyba jakiś skok jakościowy zaliczyli, bo kiedyś właśnie specjalizowali się w takich tanich mózgo-trzepach, raz nocowałem w Rakszawie blisko ich zakładu to czułem się skacowany od samych wyziewów z ich kominów xD, no ale dobrze że się firma rozwija. Na zdrowie miras!
  • Odpowiedz
@came_a_lot: Skok to nie, dalej robią sikacze i mózgotrzepy. Często specjalnie do jakiś konkretnych sieci sklepów. Poprzejmowali sobie różnych marek i browarów, ale to nic ciekawego, jakieś braniewa i broki. A, że robią tego dużo to i mają swoje puchy. A na eksport to też idą ich edelmeistery (spotkałem to na bałkanach), a w tym wietnamie czy indonezji to było karpackie xD jakiś miras wstawiał na na wykopie w tym roku
  • Odpowiedz
@bb89: Odpowiem za kolegę bo wczoraj kupiłem - w Aldi u mnie były 4 takie piwa z tej serii: lager, blonde, dubbek i tripel - po 4zł sztuka. W auchan też je widziałem.
  • Odpowiedz
@SzycheU: Ja tak średnio xD Do wypicia ale bez szału. Sporo kupiłem van purów ostatnio dla zwykłego odznaczenia wypitego innego piwa. Na tą chwilę wypiłem 33 różnych piw z Van pura i mam jeszcze 6 ich piw w szafce.
  • Odpowiedz
@SzycheU: Też piłem tego braunera i to nawet nie tak dawno xd
To nie jest kopyrowanie. Kocham krafty ale pijam i dwa czteropaki harnasia na jakimś spotkaniu ze znajomymi. Jak pije tanie piwo to ma klepać i jak piszesz wchodzić. Ale bardziej mi smakuje jakaś warka czy tyskie nawet od sporej liczby piw z van pura. Cenowo nie wiem jak to wygląda, podejrzewam, że za tak rozpoznawalną markę jak tyskie płaci
  • Odpowiedz
@SzycheU: Dla mnie brauner był za bardzo słodowy, lekko słodkawy, tyskie bardziej neutralne, wodniste, bez smaku
ale racja, czasem zdarzają się wypusty koncerniaków które walą warzywem czy jakimś ziemistym korzeniem
Był kiedyś Brauner Pils, z białą etykietą, był całkiem smaczny, na pewno lepszy niż lager.
Dodam też, że Brauner z identyczna etykietą był warzony przez Głubczyce kiedyś.
  • Odpowiedz
@SzycheU: Może nie na zmianę albo po prostu dzielą jedną markę między sobą i część polski zaopatruje inny browar, a drugą cześć inny. A może taki van pur i głubczyce to jeden i ten sam holding i sobie nie wchodzą w drogę tylko współpracują, nie wiem xd
W sumie portfolio podobne mają xD
  • Odpowiedz