Wpis z mikrobloga

Macie lajtową pracę, czy nie?

Jaka branża/stanowisko, jeśli lajtowa - zdalnie, max. 2-3h realnej pracy dziennie, spoko przełożeni i mało stresu)?

#pracbaza #praca #korpo #korposwiat

Moja praca:

  • Lajtowa: zdalnie, max. 2-3h, mało stresu 40.7% (50)
  • Umiarkowana: hybryda, 3+h, średni stres 24.4% (30)
  • Januszex: stacjonarnie, 5h+ pracy, stres 35.0% (43)

Oddanych głosów: 123

  • 18
  • Odpowiedz
@Radek41: Kiedyś praca marzeń, dobre pieniądze, zero stresu, w systemie jaki tylko mi odpowiadał (kiedy chciałem zdalnie a kiedy chciałem to hybryda). Teraz stres, harówa, słaba pensja. Eldorado dla mnie się skończyło bezpowrotnie i nie umiem sobie z tym poradzić.
  • Odpowiedz
@Radek41 IT jako senior konsultant, mówisz jak inni mają robić samemu robiąc symbolicznie, minusem jest to że trzeba minimum 5-10 lat w branży żeby dojść do takiego punktu
  • Odpowiedz
  • 0
@przegrywam_przez_miasto: to zaznaczasz "januszex"

@sberatel: dla mnie siedzenie 8-9h stacjonarnie nie jest lajtowe - lajtowe to jest jak zrobisz co masz zrobić w 2h, a potem idziesz na zakupy, gotujesz, zajmujesz się własnymi sprawami, wcześniej kończysz i idziesz na siłownię itp.
  • Odpowiedz
@Radek41: dla mnie ogolnie chyba nie ma czegos takiego jak praca lajtowa. Lajtowa praca to taka, ktora nie wiazalaby mnie przy biurku/komputerze w biurze przez okolo 8h, a o to ciezko ( ͡° ͜ʖ ͡°) sama koniecznosc siedzenia i czekania na cos jest dobijajaca i 100x gorsza niz studia.

Moja pierwsza praca - od konca 2 roku studiow do konca 4 studiow: najbardziej lajtowa z dotychczasowych 3,
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn sam zmieniłeś i się wkopałeś czy w tej samej firmie się zmieniło?

@crewlove no lajtowa praca to jest właśnie na zdalnej jak pollikasz sobie 2-3h i dodatkowo masz czas poczytać neta, obejrzeć se cos na youtube, ugotować, pozmywac, posprzątać a po pracy masz tylko czas na relaks.
  • Odpowiedz
@Radek41: Zdalnie 100% w bankowości - bardzo dużo wymagań i stresu, nawet dobrze płacą, ale zakres odpowiedzialności jakieś 2 poziomy wyżej niż oficjalnie.
  • Odpowiedz
@crewlove ja taką mam i zmieniam bo jednak za bardzo mi się nudzi... mam tylko nadzieje, ze w nowej zarobki będą lepsze a oprócz tego jal soe wdraze to robota tez bedzie mi zabierac max 4-5h dziennie.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto no nie wiem... nowa praca to zawsze niewiadoma ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Oprócz tego juz mam dość obecnej roboty i mam mega motywację by robic coś ambitniejszego (wiem, ze pewnie po kilku miesiącach mi przejdzie no qle najwyzej jak bedzie kiepsko to poszulam innej pracy)
  • Odpowiedz