Wpis z mikrobloga

Znowu mi wyskakuje pełno nagłówków typu ludzi nie stać na wlasne m. Kim są ci ludzie których nie stać na mieszkanie? Mam wrażenie że teraz średnio ogarnięta osoba zarabia 10k, a przy dwóch takich w parze no to na ratę nie uzbierają?

#mieszkanie #nieruchomosci
  • 19
  • Odpowiedz
Mam wrażenie że teraz średnio ogarnięta osoba zarabia 10k, a przy dwóch takich w parze no to na ratę nie uzbierają?


@hyatt: XD
Dwa błędy logiczne w jednym wpisie ale tag nieruchomości wszystko wybacza
  • Odpowiedz
@hyatt: nie stać ich na mieszkanie w topowych miastach i lokalizacjach. Tak samo jak nie stać ich na nowe Porsche 911 z salonu. Tulko że im się w główkach poprzewracało, że im się to należy bo przecież pracują już 3-5-7-10 lat. Jedno wielkie 😆 Nu kak tak można?
  • Odpowiedz
@hyatt: niedorajdy życiowe i naganiacze z pisu na aferę nowego rządu, zarabiają po 15-20k na parę, ale przez to, że iPhone trzeba kupić co chwilę nowy i nie ma umiaru w niczym to brakuje 3-5k na ratę xD
Najlepiej to jeszcze audi rsq8 dla każdego
  • Odpowiedz
10k nawet brutto to nadal wysokie zarobki


@Matronel: Jakoś mi się w to nie chce wierzyć za bardzo. Nie po eksplozji popularności B2B.

Zgodnie z ankietami (bo tylko tyle nam zostało, gdyż GUS konsekwentnie ignoruje B2B w swoich statystykach), żeby był w 90. centylu zarobków musisz mieć 15k na rękę. To odpowiednik 22k brutto. Więc 10k brutto to nie są wysokie zarobki.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: nie znam osobiście nikogo kto zarabia powyżej 7k na rękę (nie uwzględniam tutaj IT w którym sam siedzę, nie licząc niektórych działalności i dwóch osób wyżej postawionych w spółkach). Nie wszyscy moi znajomi prowadzący JDG po wszystkich kosztach mają te 7k do ręki, mówię tu o prawdziwych biznesach jak fryzjerzy, sklepiki itd, nie jednofakturowych b2b. Mam znajomego, który jest dyrektorem placówki w banku spółdzielczym i ma lekko ponad 5k net.
  • Odpowiedz
@hyatt:

A Szanowny Pan, który nawet nie potrafi sprwadzić GUS-owskich statystyk odnośnie zarobków to zalicza siebie pewnie do grupy tych "ogarniętych" co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanieAreczku ogarnij się. w mieście wojewódzkim też musi być pielęgniarka, śmieciarz, kurier, piekarz, sprzedawca porsche, taksiarz i julka z żabki. Nie chodzi o topowe lokalizacje, ale o podstawową potrzebę posiadania swojego bezpiecznego kąta, bez porsche i lokalu na złotej 44 przeżyjesz.
  • Odpowiedz
Mam znajomego, który jest dyrektorem placówki w banku spółdzielczym i ma lekko ponad 5k net.


@Matronel: Coś ten znajomy chyba ściemnia.

Ja jestem zwykłym pracownikiem inżynieryjnym w banku i mam 16k brutto. Niestety uop.

Inżynierowie, tak inżynierowie w mniejszych miejscowościach mają lekko ponad 4-5k net i ich zarobki nie są podnoszone względem minimalnej.


@Matronel: Bo w tym kraju liczy się tylko IT, ale też liczba pracujących w IT jest bardzo
  • Odpowiedz