Wpis z mikrobloga

Wczoraj na wykopie przeczytałem, że "to naturalne że w wieku 25 lat człowieka nie stać na mieszkanie". Ludzie, przecież zwykłego człowieka w tym kraju nie będzie stać na mieszkanie ani w wieku 25, ani 30 ani 60 lat, zrozumcie że ceny nie są "wysokie", one są #!$%@? abstrakcyjnie #!$%@? i to nie jest normalne

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #kredyt0procent #antykapitalizm
KrolSandaczPierwszyRozrzutny - Wczoraj na wykopie przeczytałem, że "to naturalne że w...

źródło: taki_obraz_nasz

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Ludzie, przecież zwykłego człowieka w tym kraju nie będzie stać na mieszkanie ani w wieku 25, ani 30 ani 60 lat


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Ja pamiętam jak 30 lat temu, kiedy mieszkania 60m kosztowały po 200-300k a mój stary chodził i tylko mówił (bo nie miał specjalnie bladego pojęcia jak w ogóle działają kredyty hipoteczne, dom budował z pensji i kredyty to brał tylko konsumpcyjne), żeby brać kredyt i kupować mieszkanie, a potem
  • Odpowiedz
@#!$%@? 13 na rękę wrocław. Pokaz mi w jakim banku dostaniesz z taką pensja kredyt nań milion złotych tak żeby rata pozwalał Ci na przeżycie
  • Odpowiedz
@#!$%@? Jak ma uzbierać hajs na wykończenie, gdy będzie płacił 4k raty plus z 500 zł czynszu? Skoro chce kupić, to zakładam, że teraz nie ma mieszkania, więc wynajmuje od Janusza, powiedzmy że za 2.5k. Razem 7k na mieszkania, zostaje mu 6. 1.5 na jedzenie, 500 na jakiś telefon, fryzjera, itd, mega optymistycznie. Zostaje 4k. Żeby mógł odłożyć 150k na urządzenie w 1.5r (turbo biedne), musiałby odkładać ponad 8k miesięcznie…
Jacques-Pierre - @#!$%@? Jak ma uzbierać hajs na wykończenie, gdy będzie płacił 4k ra...

źródło: image_picker_0AB11735-E547-4D3B-9599-1F067D44B7D8-87624-00000E8AC5BA1160

Pobierz
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Nawet jakby to było fizycznie możliwe co już widze ze nie jest przy twoich obliczeniach że niby w 1,5 roku byłbym wstanie odłożyc 150k na wykończenie jednocześnie spłacając kredyt, i wynajmując mieszkanie (co już z miejsca to jest ponad 8k miesięcznie), nie mówiąc o innych kosztach stałych jak np utrzymanie samochodu. To co wrzuciłeś - osiedle gdzie 99% mieszkań jest wyprzedanych i zostało same gówno co nikt nie chce wziąć dlatego
  • Odpowiedz
jak debil #!$%@?łbym ponad 1mln złotych na mieszkanie które rok temu było warte 600. Czyli 400k #!$%@? w błoto w sztucznie pompowana bańke.


@wookasz98: kurcze, takie same komentarze czytałem jak mieszkania były o połowę tańsze.
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: to prawda, ja kupiłem dom na kredyt dopiero w wieku 32lat, ale pochodzę z niezamożnej rodziny, gdybym dostał nieruchomość od starych albo dziadków, to dzisiaj płaciłbym tylko ratę za beemke. Dzisiaj była za to dyskusja, że mieszkanie 44m2 (ja to uważam za warunki dla kur hodowlanych ale każdy sobie) w powiatowym kosztuje 250k co jest niby ok i tanio. I faktycznie ujdzie ktoś zarabia po studiach 5000zl, ma ratę 1100zl
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Ach uwielbiam to #!$%@? pieprzących jak to jest źle teraz a kiedyś to było. Jeszcze u emerytów rozumiem, że tęsknią za młodością ale jak ktoś jest młody i tak głupi by to mówić to serio, to litość bierze...

Obecne pokolenia mają znacznie lepsze warunki w praktycznie całym świecie poza paroma wyjątkami krajów upadłych niż były kiedykolwiek na świecie. Jesteście sfrustrowani i nieszczęśliwi przez wymagania wypieprzone w kosmos.

Ps. A kupowanie
Herubin - @KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Ach uwielbiam to #!$%@? pieprzących jak to j...

źródło: Zarobki generacji w USA

Pobierz
  • Odpowiedz
@Colos: Nigdy wcześnie nie było takiej sytuacji żeby w rok wzrosły ceny mieszkań o 300-400k. I to jest ewidentnie wina polityki rządu. Nie ma szans zeby te ceny się utrzymały bez dopłat bo tylko frajer by kupił mieszkanie w poslce po cenie mieszkań w niemczech, grecji, francji czy włoch, gdzie oprócz grecji nasze zarobki są znacznie niższe. Ja nie załapałem sie na beka 2% bo zmieniłem pracodawce i nie miałem ciągłości
  • Odpowiedz
@Herubin: Nawet to co @#!$%@? wrzucił wyżej jest za milion co sam napisał. "Moje jest warte obecnie 700" a pewnie kupiłeś za 400-300. To wrzuć mi mieszkania poniżej miliona max 40 min od centrum i się tutaj razem pośmiejemy.
  • Odpowiedz
@Herubin: I to nawet nie chodzi o to bo zaraz znajdziesz mieszkanie nie za 1 mln tylko jakas meline za 700k i wysokczysz o patrz tu masz za 700k czemu nie kupujesz. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby sie zakredytowac na 30 lat na meline, która jeszcze 2 lata temu była o połowe tańsza.
  • Odpowiedz
Jak ma uzbierać hajs na wykończenie, gdy będzie płacił 4k raty plus z 500 zł czynszu? Skoro chce kupić, to zakładam, że teraz nie ma mieszkania, więc wynajmuje od Janusza, powiedzmy że za 2.5k. Razem 7k na mieszkania, zostaje mu 6. 1.5 na jedzenie, 500 na jakiś telefon, fryzjera, itd, mega optymistycznie. Zostaje 4k. Żeby mógł odłożyć 150k na urządzenie w 1.5r (turbo biedne), musiałby odkładać ponad 8k miesięcznie…


@Jacques-Pierre: Z
  • Odpowiedz
I to nawet nie chodzi o to bo zaraz znajdziesz mieszkanie nie za 1 mln tylko jakas meline za 700k i wysokczysz o patrz tu masz za 700k czemu nie kupujesz. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby sie zakredytowac na 30 lat na meline, która jeszcze 2 lata temu była o połowe tańsza.


@wookasz98: Wyżej masz w spoko lokalizacji przy legnickiej mieszkanie za 599k w porządnym standardzie (bez żadnego szukania
  • Odpowiedz
@Herubin: Masz jakieś zaświadczenie o upośledzeniu? Wrzucasz linka do zarezerwowanej oferty, mieszkanie wygląda jak z prl'u (nie dziwne bo blok 1970) i to jeszcze na gądowie czyli ponad 40 min jazdy komunikacją do centrum o ile tramwaj na legnickiej bedzie działał bo jak nie to 1,5h z przesiadkami. I mieszkanie i tak 600k XDDDD. Z oleśnicy jest tylko godzina jazdy do centrum pociąg + tramwaj, czyli niecałe 20 min wiecej od
  • Odpowiedz