Wpis z mikrobloga

a teraz weź się urodź w mieście z TOP5 i wykopek ci powie, że masz bidoku wypieprzać na prowincję, bo dziadkowie nie zostawili ósemce wnucząt po mieszkaniu xD

@AtoMan: A to miastowy jest jakiś lepszy od wioskowego? Dosłownie 1/3 młodych ze wsi, jeśli chce zdobyć wykształcenie to MUSI zostawić rodzinę i znajomych i jechać do miasta, bo uczelni wyższych w innych miastach po prostu nie ma. Ale miastowemu paniczowi należy się
  • Odpowiedz
zamiast mega-Katowic mamy podział na jakieś Bytomie, Chorzowy i Dąbrowy z dupy


@PfefferWerfer: To jedna z zalet i wad - jednoczesnie tanio w okolicznych miastach mimo tego ze dojazd do Kato to kilka-kilkanascie minut, ale niestety nie ma jednego zarzadzania, przez co stan drog lub chodnikow w takim Bytomiu a Katowicach to niebo a ziemia xD
  • Odpowiedz
To jedna z zalet i wad - jednoczesnie tanio w okolicznych miastach mimo tego ze dojazd do Kato to kilka-kilkanascie minut, ale niestety nie ma jednego zarzadzania, przez co stan drog lub chodnikow w takim Bytomiu a Katowicach to niebo a ziemia xD


@harrame: Złączyć to w superorganizm wreszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pamareum: Super argument. Wrzucasz jedno ogłoszenie, które znajduje się na zadupiach Dąbrowy Górniczej, gdzie do centrum DG jest 20 min, już nie wspomnę o centrum Katowic. Dookoła nic nie ma oprócz pół i fabryk, a do drogi ekspresowej jest ok 300m w linii prostej. Super lokalizacja na mieszkanie.
  • Odpowiedz
@pamareum: Bo wychodki sobie #!$%@?ły w tych pustych łbach, że cywilizacja jest tylko w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, a w reszcie Polski psy dupami szczekają, no więc lecą do tych miast jak muchy do gówna, a później płaczą, że łolaboga jak drogo, bo oni myśleli, że miasta są z gumy. Jak ja nie cierpię słoików.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer @Iandschaft

Ja się wyprowadziłem z rodzinnego Radomska do Gliwic, teoretycznie obydwa miasta powiatowe ceny mieszkań praktycznie takie same. Praca? Przestrzał jak stąd do księżyca, jak mieszkasz w polsce B albo powiatowym po środku niczego to nie masz innego wyjścia niż #!$%@?ć do ToP5 z 20k za metr. Natomiast samą aglomeracja jest pewnym wyjątkiem od tych reguł bo jak ktoś tu pisał to można by zrobić mega katowice i elo.
  • Odpowiedz
@pamareum Wiesz, wykopki nie ogarniają że z bk0 czy nie - ceny w kilku wybranych miastach wojewódzkich i tak będą rosnąć.

Niestety nie da się zrobić tak, że cała Polska przeprowadzi się do kilku miast wojewódzkich, za to rzeczywiście ceny w miastach powiatowych raczej rosnąć nie będą, wraz z wyludnianiem się Polski mogą nawet spaść.
  • Odpowiedz
@pamareum: a ty gdzie mieszkasz, miasto powiatowe < 100k gdzie psy dupą szczekają czy +100k mieszkańców? Bo jeśli w większym mieście albo na obrzeżach gdzie masz do miasta 10-15minut dojazdu to raczej bym się nie wypowiadał i nie mówił innym gdzie mają mieszkać.

Co mi z tego, że kupie mieszkanie za 5k skoro ono 3-4 lata temu było warte 3k za metr? Dodatkowo nawet jakbym był w top 10 zarabiających w
  • Odpowiedz