Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy da się wyjść z #depresja? Nie znam przypadku żeby ktoś wyszedł. Co mi z rozmowy z terapeutą skoro mam tak od zawsze nawet bez żadnej przyczyny? Nie chce gadać o tym, że trzeba wyjść z domu i zrobić coś nowego bo próbuje tak robić od 30 lat (może dlatego jeszcze jakoś funkcjonuje). Leków się boje, że mnie zamulą i ogłupią i bętę jeszcze bardziej otępiały niż jestem teraz.

#przegryw #terapia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: ja wyszedłem.

Leków się boje, że mnie zamulą i ogłupią i bętę jeszcze bardziej otępiały niż jestem teraz.

Widać Twoja niewiedzę, bo są leki, które mają Cie zaktywizować, pobudzić, żebyś miał ochotę wyjść do ludzi, no ale najpierw trzeba tym się zainteresować i trochę poczytać, a nie trzymać się swoich urojeń, czy fałszywych twierdzeń. Jak chcesz wyjść z depresji bez farmakologii?
@mirko_anonim:

Czy da się wyjść z #depresja?

Tak

Nie znam przypadku żeby ktoś wyszedł.

No patrz, a ja kilka znam.

Oczywiście jest to bardzo zniuansowany temat. Bardzo ważne jest znalezienie wszelkich innych problemów (szczególnie innych zaburzeń, chorób) które masz poza depresją, bo co z tego że podleczysz depresję jeżeli oprócz tego masz problem X, który zaraz zepchnie Cię w nią z powrotem. Niektórym wystarczą same leki. Inni będą potrzebowali terapeuty.