Wpis z mikrobloga

@Ataxia: 22% na 23% i w tym roku na zywnosc z 0 na 5% przy jednoczesnym pi3rdoleniu w kampaniach o obnizeniu podatków, benzynie po 5,19 jak bedzie premierem i tanszych kosztach zycia. Nie dziękuj.
  • Odpowiedz
@banicjant997: i czemu kłamiesz?

Minister finansów Andrzej Kosztowniak podpisał w weekend rozporządzenie o zerowej stawce VAT na żywność. Rozporządzenie ministra finansów wejdzie w życie od 1 stycznia 2024 roku. Zostało ono już opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Przedłuża ono obowiązywanie zerowej stawki podatku VAT na żywność, wprowadzonej tzw. tarczą antyinflacyjną od lutego 2022 r. Dotychczasowe przepisy obowiązywały do końca 2023 r.

Obniżona stawka będzie obowiązywała do 31 marca 2024 roku.


https://www.money.pl/podatki/zerowa-stawka-vat-na-zywnosc-koszt-siegnie-prawie-3-mld-zl-6972521544993408a.html
  • Odpowiedz
  • 4
@przemyslaw-maczka

@Ataxia: VAT z 22 proc. do 23 proc. Z teraźniejszych rządów to nie wiem, chyba na razie nie zwiększył żadnego ¯\(ツ)/¯


To się Tuskowi udało. Nawet jeśli ktoś pamięta te zwiększenie VAT to pamięta to z 22 na 23. A to, że pozostale stawki zwiększył z 3% na 5% i z 5% na 8% to już umyka. Już nie mówiąc o tym, że co roku grupa artykułów objęta wyższym podatkiem
  • Odpowiedz
VAT z 22 proc. do 23 proc. Z teraźniejszych rządów to nie wiem, chyba na razie nie zwiększył żadnego


@przemyslaw-maczka: To akurat PiS podwyższył w 2016 roku. Wtedy się skończył podwyższony VAT Tuska i zaczął PiSowski. Tuskowy był realnie tymczasowy, PiSowski nie ma daty końcowej.
  • Odpowiedz
@dr3vil: Jakie było pytanie i jaka padła moja odpowiedź? Nikt nie pytał o to czy coś jest "tymczasowe" czy też nie. Pamiętaj że podatek Belki też miał być tymczasowy. Nie wierz żadnemu politykowi który ci mówi że jakiś podatek jest realnie tymczasowy.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka #!$%@? dyskusja z wami to jest tragedia

Tusk podniósł podatek czasowo i nie było planów zwiększyć

PiS zmienił czas na nieokreślony

No przecież to z wami gorzej niż z małpami, to że dostałeś odpowiedź która ci się nie podoba nie zmienia faktu że jest prawdziwa
  • Odpowiedz