Wpis z mikrobloga

Jadę z dzieciakami w gory. Okolice Dunajca. Pierwszy raz zamierzam przemierzyć szlaki. Czy możecie podać jakieś portale gdzie jest to fajnie przedstawione? Kiedyś widziałem coś tu na wykopie. A może możecie polecić jakieś szlaki dla dzieciaków 8-9 lat? W majówkę to raczej wcześnie trzeba zacząć, żeby nie było tłumów? #tatry #gory
  • 7
  • Odpowiedz
@Artic: https://mapa-turystyczna.pl/ tu masz wszystkie szlaki pięknie opisane nawet porobione zdjęcia. Ogólnie tatry z małymi dziećmi to słaby pomysł, chyba że jakieś dolinki. Ewentualnie wbić się na Kasprowy w kilka godzin i zjechać kolejką żeby dzieciaki nie marudziły. Chyba że zawodowi z nich piechurzy, to kwestia tylko ile godzin dadzą rade chodzić bez jęczenia.
  • Odpowiedz
@Artic Pieniny bardzo fajne, sokolica i trzy korony nie są aż tak wymagające jak podejścia w Tatrach, jest też ładny wąwóz. Bieszczady wypadają też bardzo fajnie, byłem praktycznie we wszystkich Polskich górach, ale najbardziej mi się podobał wyjazd w Karkonosze. Mając bazę w Szklarskiej Porębie masz zarówno możliwość łażenia po górach i całkiem ładne miasteczko. Generalnie wycieczki w góry to są kilkugodzinne dosyć męczące marsze, nie raz mijałem ludzi z dziećmi które
  • Odpowiedz
@Artic: Pieniny, Gorce i Mogielica.
Tatry omijaj bo na majówkę będą dzikie tłumy.

Ewentualnie można skoczyć na słowacką stronę.
Szczyrbskie Pleso (spacer wokół jeziora i runda kolejką zębatą do Szczyrby), opcjonalnie spacer do Popradzkiego Plesa.
  • Odpowiedz
@Artic: Też Szklarską polecam. Co prawda ostatni raz byłem wiele lat temu, ale chyba aż tak dużo się nie zmieniło. Jest tam łatwe podejście na wodospad Kamieńczyka, można też podejść (albo podjechać) do Szklarki. W miasteczku było jakieś muzeum klocków lego chyba? Nawet wyjście na miasto to juz chodzenie pod górkę. Poza tym można podjechać do Czech np. do Harachova na skocznię.
  • Odpowiedz