Wpis z mikrobloga

#wykrywaczmetalu #poszukiwacze #detektorysci
Cześć. Od kilku miesięcy latam sobie z moim pierwszym wykrywaczem - Quest x10 Pro.
Conieco udało się znaleźć i wkręciłem się w to hobby.

Chciałbym conieco ulepszyć sprzęt. Widziałem że ludzie często zmieniają cewki. Do tego modelu widziałem cewkę Black Dog.
Czy taka cewka dużo zmieni w pracy z tym wykrywaczem? Jest sens w to zainwestować?

Drugie pytanie przy okazji. Nie mam za dużo doświadczenia. Mam mega stare siedlisko do przejrzenia. Wstępnie byłem już tam i napotkałem problem - masa gwoździ, kapsli i tego typu dupereli.
Kolega często pokazywał mi że znajdował tam stare niemieckie monety z 39/40r. Podczas zgrabiania liści.
Jest szansa ustawić tego Questa tak by piszczał mi tylko na tego typu monetki i inne ciekawsze fanty?
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@XXX_Boris_Gromow_24cm_XXX: mój x10 ma dyskryminacje tylko pytanie które obszary wyciąć aby szukać fajnych rzeczy. Może ktoś użytkuje i zna ten sprzęt jak własną kieszeń.

Jaka wykrywka do powiedzmy 2-2.5 zamiast Questa x10pro
  • Odpowiedz
@Bambrx to dyskryminacją napewno możesz wyciąć zakres żelaza, nie wiem jak tam wygląda zakres q10 ale zazwyczaj żelazo jest od minusa30/90(zależy od wykrywki) do 0, w instrukcji napewno pisze. A co do innej wykrywkicto tegocjest multum, używane rutusy w tej cenie to napewno atrex a miże i versa, nie wiem czy bys gdzieś deusa 1 wyhaczył, nokta legenda może, minelaba 600? To już są takie wykrywacze naprawde dobre, z dużą możliwością regulacji
  • Odpowiedz
@Bambrx: Jak masz płacić prawie 700zł za cewkę, to lepiej sprzedać wykrywacz i kupić już coś używanego z wyższej półki, gdzie i cewki nie musisz dokupować. Jeśli oczywiście chcesz się bawić na poważniej i masz na to czas, lub nie szkoda ci kasy. Do tej kwoty 2,5k to np. Rutus Atrex, albo trochę prostszy Argo NE (nowych nie ma, używkę dostaniesz za jakieś 1800zł).
  • Odpowiedz
  • 0
@hammerzeit: z czasem średnio ale chciałbym na maksa wykorzystać potencjał miejscówek :D. Co prawda Questem też coś się trafia ale zastanawiam się czy nie zdarza się czegoś przeoczyć
  • Odpowiedz
@Bambrx jak jest śmietnik to musisz go posprzątać żeby fanty łapać, dyskryminacja nie pomoże bo jak są powiedzmy gwoździe a pod nimi moneta to to nie zadziała tak że zapiszczy tylko na monete. Wykrywacz to nie jest rocket science ani magiczna różdżka. Jeżeli tak siedzą dobre fanty to wyczesać miejscówkę że śmieci najpierw musisz
  • Odpowiedz
  • 0
@unxtres: dom ok. 150 lat i przez pokolenia modernizowany. Około 15 lat stoi już pusty. Gwoździ i kapsli masa. Sygnał na sygnale. Będzie ciężko to przejrzeć
  • Odpowiedz