Wpis z mikrobloga

Wie ktoś co to za proceder? Napisała do mnie nie do końca poprawnym ale w sumie nienajgorszym polskim na telegramie osoba podająca się za babkę o zagranicznym imieniu i jako, że lubię wiedzieć jak działają scamy i na co uważać, pogadałem z nią chwilę. Kazała zasubskrybować kanał zero na yt i wysłać screena z potwierdzeniem, za co miałem dostać 10 USDT i... faktycznie mi je wysłali xd. Teraz mnie mają dodać do jakiejś grupy gdzie podobno wykonuje się podobne zadania. Raczej już nie zamierzam poświęcać im czasu, więc pytam: myślicie, że to inwestycja w farmy troll kont czy na pewnym etapie pojawiłby się atak na moje środki w stylu problemu z wypłatą wraz z żądaniem wpłaty ode mnie lub próby zarażenia mnie jakimś malwarem?
#security #scam #kryptowaluty
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@staryalkus: lepiej nie, zeby nie bylo, ze jest tak jak kolega pod Toba napisal ( ͡° ͜ʖ ͡°) nic ciekawego, wyslalem screena, kazali jeszcze kilka danych podac jak wiek, zawod i miasto, podalem zmyslone, wyslali krypto na adres podany u "recepcjonistki", ktora byla pod innym kontaktem na telegramie niz osoba, ktora sie ze mna skontaktowala
  • Odpowiedz
czy na pewnym etapie pojawiłby się atak na moje środki w stylu problemu z wypłatą wraz z żądaniem wpłaty ode mnie lub próby zarażenia mnie jakimś malwarem?


@klamkaodokna: To jest scam na budowaniu zaufania. Latały też zadania z prośbą o polubienie filmiku np Książula, więc te kanały na YT nie mają nic wspólnego ze scammerami. Po prostu wybierają trendujące kanały, żeby te zadania wyglądały legitnie. No bo kazdy zna Kanał Zero,
  • Odpowiedz