Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób co chodziły do #licbaza #studbaza w latach 90tych i na początku 2000s
Wtedy też młodzież się tak ubierała? Czy to całkiem nowy styl? Bo mi się wydaje, że wtedy też była taka moda. Ktoś wytłumaczy skąd to się wzięło? Bo jakby ktoś się tak ubrał w 2014 roku uznaliby go za bezdomnego albo za lumpa
Mam wrażenie, że to się zaczęło jakoś w 2020 roku
#pytanie #pytaniedoeksperta #moda #vinted #logikarozowychpaskow
snorli12 - Mam pytanie do osób co chodziły do #licbaza #studbaza w latach 90tych i na...

źródło: 1000002508

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
@Variv: Ile masz lat? Bo chyba lat 90 nie pamiętasz. Było właśnie znacznie więcej odmiennych sposobów ubierania, więcej subkultur, które ze sobą wzajemnie walczyły.
  • Odpowiedz
@snorli12: Kurde, ostatnio jechałem autobusem, gapię się na młodzież i se myślę "na telefon to jest, ale na ubranie już nie" i zrobiło mi się smutno, że w polsce jest dalej bieda - a tu proszę, to nie bieda to moda.
  • Odpowiedz
  • 2
@jamtojest2

@Variv: Ile masz lat? Bo chyba lat 90 nie pamiętasz. Było właśnie znacznie więcej odmiennych sposobów ubierania, więcej subkultur, które ze sobą wzajemnie walczyły.


Subkultur faktycznie było więcej.
  • Odpowiedz
  • 2
@kurt_hectic

@snorli12 wtedy te siebie były markowe, świetnie wykonane, z naszywkami itd. obecne wyglądają jak że śmietnika.


Bluzy itd. skejtowe starczały na 10 lat.


To też prawda. Za marka szła zazwyczaj jakość.
  • Odpowiedz
@snorli12: w 2000 roku po prostu chodziłem w tym co mi matka dała i najczęściej w rzeczach po moim staszym bracie. Czasem też ciocioa przywiozła jakieś ubrania po kuzynie bo wyrósł i nie miała co z nimi zrobić więc w nich chodziłem. A spodnie miałem szerokie jak były za duże jak były za małe to były wąskie. W latach 90 pamiętam jeszcze modę na kolorowe ortaliony. Szkoda że nie można takich
zeszyt-w-kratke - @snorli12: w 2000 roku po prostu chodziłem w tym co mi matka dała i...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
@jamtojest2: W kulturze skejtów może i była pogoń za markami, to zawsze była subkultura bananowców, ale zwyczajne lamusy z liceum nosili to, co stara wyrwała w lumpie, albo flanelę z zakładu pracy starego. Markowe sklepy to była rzadkość i bardzo duży luksus z racji bardzo słabej złotówki w latach 90. Chyba, że miałeś wujka w Reichu co ci kupił FUBU za dojcze marki.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn:

@snorli12: przeca takie szerokie spodnie i bluzy z kapturem to top kultury raperskiej lat 90/00


ogolnie to tak, ale

@Iskaryota

btw to moda bardziej grungeowa niż skejterska


bo to co teraz nosi mlodziez wyglada jak ze smietnika.

Te bluzy z kapturem i szerokie spodnie, ktore sie nosilo wtedy byly kolorowe, schludne, czyste i mialy wygladac jak w milionowych teledyskach, a nie ze smienitka.
Czesc ludzi typu molesta i inne
  • Odpowiedz
@snorli12: Moda zatacza koło jak cykl Stonogi. Przykładem niech będą dzwony. Temat jest bardzo prosty i sprowadza się do pieniędzy.
1. Nowa Moda
2. Ludzie obkupują się ciuchami - producenci ubrań zarabiają
3. Ludzie wypełniają szafy ciuchami i przestają stopniowo kupować - zyski producentów maleją
4. Wróc do pkt. 1
  • Odpowiedz
Ktoś wytłumaczy skąd to się wzięło?


@snorli12: z bazarku, z przymierzalni na kartonie.

Kiedy szerokie wycieruchy zaczeły być modne, to na bazarku nie szło kupić innych.
Kiedy modne zaczęły być dzwony, to rurek też nie kupiłeś. Poza tym chodzenie w rurkach jak w modzie były dzwony wymagało jednak więcej odwagi cywilnej
  • Odpowiedz
@snorli12: albo to zobacz sobie, wspominana molesta - ale jak wiadomo do teledysku lepsze (uprane) ciuchy zakladali.

https://www.youtube.com/watch?v=XFCqP0tWTx8

Tez jakby wiadomo, ze wtedy spodnie za 180-220zl ( zwykle w hipermakecie, na bazarze kosztowaly 30-50zl) to byl wtedy ogromny wydatek (pensja min 700zl?) I sie takie spodnie nosilo latami (np cale gimnazjum i liceum), czesto nie byly w idealnym stanie ALE NIKT NIGDY NIE NOSIL ICH TAK JAK CI UPODLENI LUDZIE Z
  • Odpowiedz
Czy to całkiem nowy styl? Bo mi się wydaje, że wtedy też była taka moda.


@snorli12: Moda na styl lat ubiegłych wraca co pewien czas. Nic nadzwyczajnego
  • Odpowiedz
Bo jakby ktoś się tak ubrał w 2014 roku uznaliby go za bezdomnego albo za lumpa

Mam wrażenie, że to się zaczęło jakoś w 2020 roku


@snorli12: tak samo by bylo w 1997, kiedy MASS zaczal szyc.

Zaczelo sie wczesniej to imho jest zwiazne z ukraina i ich biedna moda.
  • Odpowiedz
@snorli12: od dawna powtarzam, że to moda na kloszarda. Kiedyś jak się miało bojówki na dupie to przynajmniej było widać, że są nowe. Teraz kupują te ciuchy i wyglądają jakby je wyjęły ze śmietnika
  • Odpowiedz