Wpis z mikrobloga

Mireczki z #katowice polecacie jakieś serwis specjalizujący się w #renault ?

Pacjent to #megane 4 a do wymiany mam klocki i tarcze - przód i tył.

Z tego co widziałem to autoreno już nie działa a innego pod renault niestety nie znam.

Dzięki!

  • 8
  • Odpowiedz
@Dwudziestydrugi: Jest zupełnie prawdopodobne, że tarcze i klocki w swoim BMW wymienię sobie sam, a żaden ze mnie mechanik samochodowy; coś tam dłubałem w młodości przy rowerach i motorowerach, natomiast z tego co widziałem na YT, nie ma tam nic skomplikowanego.
  • Odpowiedz
@empe: ja jestem zdania, że klocki i tarcze można wymienić byle gdzie. Natomiast problemy z elektryka, silnikiem to wtedy można szukać specjalisty z danej marki.
  • Odpowiedz
  • 3
@empe
Hamulce to chyba najważniejszy system w aucie. Nie powierzałbym tego jakiemuś Zbysiowi co ma 3 i pół klepki, ani sobie samemu, jak śmieszki wyżej.
Choćby to polegało na wykręceniu czterech śrubek zawsze trafi się jakiś wymóg momentu Nm, kolejność, preparat, ważna dziurka do odetkania itp.

Nie musisz szukać warsztatu francuzów, ogarnięty multimechanik też dobrze zrobi.
  • Odpowiedz
Choćby to polegało na wykręceniu czterech śrubek zawsze trafi się jakiś wymóg momentu Nm, kolejność, preparat, ważna dziurka do odetkania itp.


@Vaclav: Jak masz dwie lewe ręce i nie masz narzędzi, to nie rób, proste. Ja ogólnej mechaniki coś tam liznąłem i mam do dyspozycji bardzo dobrze wyposażony warsztat. Jeśli zlecę wymianę w serwisie, to wyłącznie z lenistwa.
  • Odpowiedz