Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, muszę się wyżalić. Od sylwestra miałem zacząłem mieć dziwne zawroty głowy, traciłem świadomość gdzie jestem i nie rozumiałem co ludzie do mnie mówią. Wszystko na jakieś 15-20 sekund, potem pełen powrót do normy.

Trochę mi to przeszkadzało, ale byłem w stanie funkcjonować. Potem w marcu rano dostałem pierwszego w życiu dużego ataku padaczki, nad ranem. Na szczęście dziewczyna się obudziła obok mnie i wezwała pogotowie. Trafiłem na SOR, z SORU do domu ze skierowaniem do neurologa.

Neurolog od razu wysłał do szpitala na badania a tam w EEG wyszło - padaczka ogniskowa lewego płata skroniowego, te objawy krótkiej utraty świadomości to napady ogniskowe, duży napad to rozszerzenie się napadu ogniskowego na cały obszar mózgu…

Rok temu zacząłem pracować jako policjant, w związku z padaczką nie mogę nosić broni do końca życia, na razie dostałem urlop, docelowo będę musiał zmienić pracę. Do tego rok zakazu jazdy samochodem.

Mam 23 lata, nie poszedłem na studia, teraz jestem bezrobotny i bez wykształcenia. Nie mam żadnego pomysłu na siebie, nie wiem co chciałbym robić poza byciem policjantem. Nie mogę zostać tirowcem, operatorem koparki ani nawet za bardzo robić na budowie, na informatyce się nie znam, branża medyczna mnie nie pociąga.

Może ktoś z was ma padaczkę i przeszedł drogę zawodową, jakoś wspomoże pomysłem, zainspiruje?

Moje życie legło w gruzach, na następne miesiące jestem zabezpieczony finansowo, być może uda się nawet zdobyć grupę inwalidzką i jakąś tam rentę dostanę, ale jestem młody i chce pracować, ale nie wiem jak:/

#pomocy #depresja #padaczka #zdrowie #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: współczuje, trzymaj się tam Mirku. Z drugiej strony dobrze że się nie poddajesz. Musisz sobie znaleźć pracę, tak aby objawy choroby nie powodowały zagrożenia życia dla Ciebie i innych. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to rękodzieło, handel (typu taniej kupię drożej sprzedam), pisanie promptów dla sztucznej inteligencji (jest teraz popularne), architektura wnętrz, projektowanie ogrodów, wszelkiego rodzaju doradztwo. Jest sporo zawodów w których możesz się spełniać. Mam nadzieję że znajdziesz
@mirko_anonim: Dobra, ale miałeś jeden atak, tak? Jakieś leki dostałeś na stałe?
Bo pojedyncze napady to się zdarzają ludziom, a potem żyją jak dawniej. A eeg nawet u zdrowych czasem wychodzi, że są napadowe, a w rzeczywistości ich nie ma. I w drugą stronę - u padaczkowca zdarza się czyste eeg (oczywiście przy napadzie by się to zmieniło).