Wpis z mikrobloga

@FrancescoKemp: Jak na tym etapie elektronika ich przerosła to mogą tego nigdy nie wymienić, a ty zostaniesz z rozbebeszonym autem i będziesz szukał magika który podejmie się próby naprawy "po kimś". Nie żebym cię straszył czy coś
  • Odpowiedz
@FrancescoKemp: też się zdziwiłem bo w e90 normalnie te skrzynie podmieniałem
Jednak w nowszych seriach trzeba ją zrobić na "virgin" i mało kto potrafi to zrobić.
Jeden mireczek mi to opisywał.
  • Odpowiedz
@FrancescoKemp: musi być konkretny sprzęt żeby starą skrzynie zrobić na virgin następnie nową zakodować.
Ista niestety tego nie ogarnie ani ncs.
To się nazywa kody isn. Jeśli znajdę tego mireczka to tutaj napiszę.
  • Odpowiedz
@FrancescoKemp: w dzisiejszych czasach takie remonty robi się w dwóch osobnych warsztatach.
Jeden który ogarnie fizyczne przełożenie komponentów, a drugi który ogarnia konfigurację elektroniki.
Czasami jakieś sposoby na elektronikę da się znaleźć na forach danego modelu.

Bardzo rzadko się zdarza żeby obie rzeczy się udało znaleźć pod jednym dachem (a jak już, to pewnie w jakiś wąsko wyspecjalizowanych warsztatach).
  • Odpowiedz
tak, oni oddali to auto do elektronika czy #!$%@? wie co. Najbardziej zdenerwowany jestem bo mówili w piątek, że temat ogarneli a nadal są w #!$%@?


@FrancescoKemp: nie chcę Cię starszyć, ale znam różne smutne historie które tak właśnie się zaczynały.
Czyli fizyczna wymiana skrzyni na mniej lub bardziej podobną, a potem albo usilne próby "na różne sposoby" ogarnięcia adaptacji i kalibracji, które mogą się nawet skończyć fizycznymi uszkodzeniami nowej skrzyni.
  • Odpowiedz
@hellfirehe trudno, zaryzykowałem. Będę jedynie mocno zasmucony i nawet na to jestem nastawiony że typ może ją #!$%@? bo oddali ją do elektronika którego nie lubię ale nic na to nie poradzę. Czekam, oby im się tylko nie udało do 6 maja zrobić nic wtedy zabieram i oddaje do serwisu bmw w okolicy
  • Odpowiedz
  • 0
@FrancescoKemp serwis BMW nie ogarnie tego tematu. Dla nich jedyne wyjście to będzie wymiana mechatroniki w nowej skrzyni na fabrycznie nową.
Da się to ogarnąć modyfikując jedynie soft ale dealer nie jest w stanie tego zrobić.
  • Odpowiedz