Wpis z mikrobloga

Przyszła do nas do pracy laska lat 20 i:
- podłączyła myszkę do monitora, monitor do prądu, laptopa nie włączyła wcale i dziwi się czemu to nie działa
- nie ogarniala że trzeba wpisać mejle odbiorców żeby wysłać wiadomość
- nie ogarnia jak działa chmura i jakim cudem pliki tam są i można je wyszukać
- podpowiedziałam jej żeby zrobiła sobie podfoldery na poczcie, np faktury, umowy. Potem mi pokazała że zrobiła sobie podfoldery 1,2,3,4... Ale w sumie to ona nie wie po co i jak to działa
- nie umiała wyłączyć laptopa, więc go tylko zamykała
- nie wiedziała że są 'szczeki teściowej' do rozszywania dokumentów, a robiła to zębami XD
- nie umie nadać paczki kurierem, wpisanie adresu jest zbyt trudne
- nie ogarnia żadnego podstawowego programu biurowego

Po dwóch tygodniach pracy stwierdziła że 5k netto za takie umiejętności to za mało XDD
#pracbaza #praca #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
  • 258
  • Odpowiedz
To, że dupa dostała robotę bez umiejętności to mnie nie dziwi.


Dziwi mnie to, że 20 lat, a nic nie ogarnia obsługi komputera. Przecież to jest właśnie to cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.


@cyk21: jest zupełnie odwrotnie nowe pokolenie nie potrafi w komputery ponownie tak jak emeryci (oczwyiscie nie wszyscy ale jest to coraz bardziej popularne zjawisko). Ze względu na to że w młodym pokoleniu komputer został zastąpiony przez telefon,
  • Odpowiedz
cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.


@cyk21: nerdy może i umieją, ja mam 27 lvl, udzielałem jeszcze jakiś czas temu korków z matmy osobom lvl gimnazjum-liceum i to była masakra. Nie potrafią zdjęcia sprawdzianu wysłać mailem w załączniku musi być przez messengera XD
  • Odpowiedz
@cyk21: No umieją. Fejsbuczki, instagramki, tiktoki, onlyfansy i inne gówna. Podejrzewam, że znaczna większość kobiet w tym wieku nie potrafi takich czynności zrobić na kompie.
  • Odpowiedz
Czasem się zastanawiam co złego się stało w moim życiu


@M0sieznaSpre-eyna: w 90% to #!$%@? dzieciństwo które cięgnie się przez większość życia. Wystarczy że rodzice nam mówili żeby się nie chwalić i nie wychodzić przed szereg i cyk kolejni NPC którzy umarli mentalnie przed 20 xD ( piszę z obserwacji i doświadczenia )
  • Odpowiedz