Wpis z mikrobloga

Moja recka Alpha Fly 2 - cz.2

W związku z tym, że ten weekend będzie startowy (sobota 12 km po lasach, oraz może niedziela 10 km asflat), postanowiłem dziś zrobić lekki poranny trening po asfalcie i zabrać na lekkie drugie rozbieganie nowe butki.

Trasa typowo miejskie chodniki, kostka, trochę nowej nawierzchni chodniko/ścieżki rowerowej.

- butą są zimne, rano było +2 stopnie oraz słoneczko które mocno nie dawało jeszcze ciepła, w stopy było mi zimno.
- buty są głośne ale człowiek o tym zupełnie zapomina
- buty są pieruńsko szybkie, jak widać średnia 4:48 min/km z najszybszym akcentem 4:37 min/km (ostatni kilometr), znacznie łatwiej jest utrzymać takie prędkości. Im szybszy jest bieg tym łatwiej jest to utrzymać.
- najważniejsze dla mnie to że nic mi nie uciska, nie uwiera. Przy mojej budowie stopy dobrać buta nawet normalnego do chodzenia to jest masakra. Tu kupowałem w ciemno przez neta i całe szczęście jest OK.
#bieganie
RTX4090 - Moja recka Alpha Fly 2 - cz.2

W związku z tym, że ten weekend będzie start...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-17 080929

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Soothsayer: w ubiegłym tygodniu zrobiłem treningi na stadionie. Na początku tygodnia w starych butach 2 km ze średnią 4:29 min/km, 2 dni później w nowych butach ten sam dystans 4:15 min/km

@Last_Viking Będąc w dobrej formie 10 km robię 4:26 min/km, natomiast 5 km - 4:12 min/km --- Myślę że przy tych prędkościach buty już mogą trochę pomóc aby pobić niejeden rekord. A powoli wracam do takiego biegania.
  • Odpowiedz
Tego typu buty mają sens jak się biega 4.00 albo szybciej


@Last_Viking: Nie jest to jedyny wyznacznik. Osoby cięższe dużo bardziej zyskają na karbonie nawet przy wolniejszym bieganiu rzędu 5:00/km niż chude szczury.
  • Odpowiedz
  • 1
@abc3: bardzo duże płaskostopie. W dzieciństwie bardzo cieżko było mi dobrać buty - każde niewygodne dopóki się nie ułożyły. Dodatkowo w miejscu tzw łuku (gdzie mam duże wypłaszczenie) ma żyły praktycznie na wierzchu. Każde podrażanie sprawia olbrzymie swędzenie (wtedy przydała by się zatrudniona osoba do drapania - nie mam łaskotek ;)
  • Odpowiedz