Wpis z mikrobloga

Jestem wyborcą KO i na pewno jeszcze nim pozostanę przez kilka najbliższych lat, bo jest to całkiem ok partia i nie ma lepszej, mimo sporej wady w postaci choćby tego kredytu 0% - zalety przewyższają wady. Niemniej: nie mogę zrozumieć z czysto politycznego punktu widzenia, dlaczego oni tak na twardo w to idą.

To nie ma żadnego sensu. Nawet jeśli mieliby dostać na następną kampanię 200mln od deweloperów - to nie ma sensu. PiS sobie mógł na to pozwolić, ale KO nie. Ten problem dotyczy przede wszystkim miast, a kto ma elektorat miejski? No kurna KO. Na wsiach, gdzie są pisowcy, ten problem jest marginalny.

PiS bardzo rzadko uderzało w swój elektorat, a jak to robiło, to się wycofywali. Tymczasem KO zaczyna rządy i na starcie wymierza cios we własny elektorat. TO NIE MA ŻADNEGO SENSU. Zobaczymy, jak Tusk ma łeb na karku (a ma), to się z tego wycofa. Chyba że branża deweloperska ma na niego haki.

#polityka #nieruchomosci #sejm #neuropa #4konserwy
  • 31
@Gours: no ja już zdecydowałem że na wyborach do europarlamentów zagłosuję na Konfę XD Normalnie bym tego nie zrobił ale #!$%@?, to są wybory do europarlamentu, a oni są twardo przeciwko imigracji, a do tago jeśli wiele osób takich jak ja by uznało podobnie no to mamy dwie pieczenie na jednym ogniu.

Ale w wyborach krajowych jednak bym za konfą nie głosowwał.
@Gours: budowlanka jest ogromnym źródłem vatu. Dopalając ją mają pieniążki na inne cele.

Poza tym pogłoski że wszyscy są przeciw BK0 są mocno przesadzone, sam znam 4 rodziny które czekają na ten program jak na zbawienie.
@Gours: Właśnie dlatego w to idą. Skoro wyborcy KO zagłosują na nich tak czy siak to dlaczego nie mieliby przytulić milionów od developerów? chyba nikt nie sądzi, że Platforma wchodzi w dupę developerom za nic. Tam lecą takie łapówki, że aż furczy
  • 1
@scriptkitty: to z pewnością, ale oni nie mogą sobie pozwolić na utratę na 1-2% elektoratu…

@thorgoth To fakt, też rozważam tę opcję budowlanki jako ważnej części gospodarki, ale nie wiem czy jest to tego warte… Choć słabo się też na tym znam, więc nie wiem, czy na pewno o to chodzi
  • 1
@damienbudzik: no nie, mój przykład nie jest reprezentatywny. Ja się stałem twardym wyborcą antypis po rządach PiS, ale wiem, że wiele osób ma na to wywalone i tak jak jedna z osób wyżej - raz sobie zagłosuje na KO, raz na Konfę, a za 6 lat to może i na PiS. Ja już teraz wiem, że do końca życia nie zagłosuję na PiS ani nic podobnego, ale wątpię, żeby większość ludzi
Też mnie to zastanawia, strzelam że elektoratowi wcale to aż tak nie przeszkadza - a tylko my jesteśmy w wykopowo twitterowej bańce ludzi którzy się na ten program nie załapują. I którzy są grupą nadzwyczaj wokalną w internecie.


@scriptkitty:

To fakt, też rozważam tę opcję budowlanki jako ważnej części gospodarki, ale nie wiem czy jest to tego warte… Choć słabo się też na tym znam, więc nie wiem, czy na pewno
  • 0
@smutny_przerebel: tak, o tym właśnie myślałem - wszystkie materiały itd.

Domyślam się, że spadek cen mieszkań mógłby być problemem, jednak mam wątpliwości czy serio znowu takie pompowanie jak oststnio ma sens…
Zwykły damage control. Jakoś trzeba ludziom wytłumaczyć tą falę oburzenia. Niezależnie od tego ile odezwu z internetu to faktyczny hejt a ile merytoryczne głosy.


@scriptkitty: i co to da, skoro efekty tego kredytu czyli wzrost cen mieszkań odczują ludzie jeszcze w tej kadencji
@smutny_przerebel i dla 15 tysięcy kredytobiorców na kwaratał / 60 tysięcy na rok chcą wkurzyć swój elektorat kilkuset tysięcy ludzi, dobry plan żeby za długo nie porządzić
@Gours: najlepsze jest to, że dziś w budowlance praktycznie połowa kosztów to usługa, a nie materiał. Cała budowlanka jedzie głównie na szarej strefie. Na umowie minimalna, do ręki już stawka rynkowa. Ostatnimi czasy pensja minimalna mocno rosła, rosły więc realne koszty w tym sektorze.
@Gours: Ludzie, którzy odwrócą się od platformy z powodu BK0%, nie pójdą do pisu - bo to pis rozrkęcił ten cyrk z BK2%.

Gdzie więc pójdą? Do TD, Lewicy, które i tak muszą robić za koalicjantów KO?

A może konfederacji? Nawet jeśli, to ta partia jest na tyle słaba, że raczej nic to nie zmieni.

Za to wszyscy obdarowani przez BK0% będą głosować na KO. 750k rodzin z 3+ dzieci =
@Gours: Polityka to nie tylko to co widzimy ale też masa rzeczy których nie widzimy. A wszystko kosztuje. Konkretni ludzie dają ci pieniądze na pchanie tych taczek więc zależy ci by byli zadowoleni, w skali problemów z jakimi masz do czynienia #!$%@? rynku nieruchomości dla zwykłych ludzi to mały #!$%@? i mniejsze zło które jesteś w stanie zaakceptować.
Ludzie, którzy odwrócą się od platformy z powodu BK0%, nie pójdą do pisu - bo to pis rozrkęcił ten cyrk z BK2%.


Gdzie więc pójdą? Do TD, Lewicy, które i tak muszą robić za koalicjantów KO?


A może konfederacji? Nawet jeśli, to ta partia jest na tyle słaba, że raczej nic to nie zmieni.


Za to wszyscy obdarowani przez BK0% będą głosować na KO. 750k rodzin z 3+ dzieci = ok. 5