Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie skala dezinformacji na tym serwisie i ogólnie w internecie.

Ordynarne fejki bez źródła dostają setki plusów. Ten konkretny fejk był obalany na przykład tutaj.

Ciągle widzę posty mówiące jakimś rzekomym wstrzymaniu budowy elektrowni atomowej. Ostatnio na szczycie gorących był mem kilkukrotnie zaniżający koszt CPK (30 mld PLN w memie vs 155 mld PLN za II etap w Programie Wieloletnim).

Pełno tutaj "samodzielnie myślących" pelikanów, dla których weryfikacja informacji to jakieś science-fiction i właśnie tak budują swój światopogląd. Co z tego, że w komentarzach może i ktoś wytknie kłamstwo, jeśli prawie nikt tego nie zobaczy i plusiki dalej lecą?

@wykop: Czy macie zamiar coś z tym zrobić? Może warto zacząć dodawać jakieś adnotacje?

#wykop #cnn #fakenews #manipulacja #bekazpodludzi #bekazprawakow #bekazpisu
lubiepickakao - Przeraża mnie skala dezinformacji na tym serwisie i ogólnie w interne...

źródło: fakenews

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@lubie_pic_kakao wierzysz fact-checkerom? to najgorsi oszuści bo pomijają niewygodne dla nich informacje, przemilczają je, CNN miało wiele wpadek i akurat ten wpis pominąłem bo po 30sek. znalazłem że sprawa dotyczyła 2020r., że wykopki to pelikany to jasne na przykładzie Michelin - wszyscy piwnicowi eksperci roztrząsają przyczyny zwolnienia 500 osób a Michelin nie zwolni nikogo - likwiduje dział opon ciężarowych który miał być i tak od dawna zlikwidowany, cześć przejdzie do innych działów
  • Odpowiedz
@lubie_pic_kakao:
Fikołki pisowców z ostatnich dni:
- zwolnienia dla rosyjskich firm: Tusk ruski agent. Informacja dotyczyła 2 lat, czyli rządów PIS
- mamy deficyt, UE uruchamia procedurę nadmiernego deficytu: wina Tuska. Ale informacja dotyczyła roku 2023.

Tylko z dzisiaj:
- zwolnienia grupowe: wina Tuska. Tyle, że trwają już od dłuższego czasu a powodem jest podnoszenia płacy minimalnej i koszty energii
- europejska tarcza antyrakietowa: Tusk Fur Deutschland, zlikwidują polską tarczę. Tyle,
  • Odpowiedz
@CherryJerry: nie no przecież droga sama rośnie i sama się utrzymuje i sama łata sobie dziury po zimie xD wystarczy coś wybudować na pustyni i droga sama wyrośnie
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

jebutne lotnisko w środku pola, bez żadnego dojazdu, jest super zajebistą inwestycją xD

@CherryJerry: A gdzie byś chciał lotnisko, d3bilu zaj3bany? w centrum Warszawy? Lokalizacja tego lotniska to dosłownie ostatnia rzecz jaką można skrytykować. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@printf nie no, jak się wczytasz to wszystko jest opisane i zalinkowane. Przedstawiciel CNN tłumaczy, że oni nawet nie wrzucali żadnego zdjęcia identyfikującego sprawcę. Jak chciałbyś żeby Ci udowodnili, że nie nie istnieje coś co nie istnieje?

”This ‘framegrab’ social media post was flagged to us earlier, and it certainly looks doctored from all of our double checking," said Bridget Leininger, senior director of communications at CNN, in an email. "CNN reported
  • Odpowiedz