Wpis z mikrobloga

Ktoś śmiga w okularach fotochromowych na codzien i mógłby się wypowiedzieć czy jako jedyne okulary są w pełni wystarczające? Na reddicie trafiają się komentarze, że w pełnym słońcu jednak lepiej mieć zwykle okulary przeciwsłoneczne bo fotochromy nie ściemniają się aż tak bardzo. Mam obecnie sutro lite ze szkłami prizm road i o ile w słoneczny dzień na szosie/poza nią są genialne, o tyle jak już słońce zajdzie to jest słabo. Jak już to będę celował w ten sam model ale ze szkłem fotochromowym, wiem że są do kupienia oddzielnie same szkła, ale imo bez sensu totalnie jest ten zabieg bo kompletne okulary wychodzą raptem 100 zł drożej niż same szkło. #szosa #gravel
  • 13
  • Odpowiedz
W pełnym słońcu w Hiszpanii może rzeczywiście brakować ale mnie w Polsce nie brakuje przyciemnienia. Natomiast na jazdy gdzie wiem, że będę wracał wieczorem to zabieram przeźroczyste szkła. Nawet moje drugie okulary uvex'a które wg producenta zabierają przy max rozjaśnieniu tylko 8% to nie są najlepsze do jazdy po zmroku, bo powstają mocne odblaski od świateł samochodów.
  • Odpowiedz
@Vegetable_Broccoli_2: Mam fotochromy z deca i na codzień są bardzo ok, ale w mocnym słońcu nie wystarczają a po zmroku i tak trzeba je zdjąć bo za mocno ściemniają. Ale przez 90% czasu w roku, w ciągu dnia spokojnie można w nich śmigać.
  • Odpowiedz
@Vegetable_Broccoli_2: Fakt, fotochromy nie ściemnią się aż tak mocno, jak najciemniejsze szyby z reguły dostępne w tym samym modelu, ale nie jest to aż taki problem. Mam fotochromy od Rudego i nawet latem w słońcu są dla mnie ok.
Chyba że chcesz "obczajać" ludzi, których mijasz, to ciemne lustrzanki będą lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Vegetable_Broccoli_2: Jeżdżę w oakley sutro lite fotochromach. Na pełne słońce, jakie potrafi czasem świecić, jest średnio. Ale w ogólnym rozrachunku jest bardzo dobrze. Rozjaśniają się do pełna, więc powrót po zmroku im nie straszny :)
Rudy project ma lepsze przyciemnienie. Ale to trzeba trafić na dobrą promkę żeby zbliżyć się do ceny oakley.
  • Odpowiedz